To jest twoje wspaniałe życie

Okładka książki To jest twoje wspaniałe życie John O'Farrell
Okładka książki To jest twoje wspaniałe życie
John O'Farrell Wydawnictwo: Zysk i S-ka Seria: Kameleon literatura piękna
2005-10-01
83-7298-748-3
Tomasz Bieroń

Okładka książki Historie miłosne Josie Lloyd, Emlyn Rees
Historie miłosne Josie Lloyd, Emlyn ...
Okładka książki Zasada trzech dni Josie Lloyd, Emlyn Rees
Zasada trzech dni Josie Lloyd, Emlyn ...
Okładka książki Skok w bok Josie Lloyd, Emlyn Rees
Skok w bok Josie Lloyd, Emlyn ...

1914

Jimmy Conway jest nikim. Ma bardzo radosnego, ale w sumie zwykłego psa, gromadkę oddanych, ale nie mniej zwykłych przyjaciół i pracę w szkole językowej. Czyli bez szału. I pewnego dnia na skutek mało szczęśliwego zrządzenia losu Jimmy zostaje "kimś" z takim hukiem, że sam nie bardzo wie, co z tym zrobić. A ponieważ mamy do czynienia z historią na wskroś brytyjską - nasz bohater wstępuje na ścieżkę, która może doprowadzić go jedynie do katastrofy.

Książkę Johna O'Farella można czytać jak satyrę na kult celebrytów, ludzi znikąd, którzy z niewiadomych przyczyn zaczęli zapełniać okładki czasopism i studia telewizji śniadaniowej. Można też próbować wyczytać z niej podpowiedź dotyczącą relacji z najbliższymi. W tym drugim przypadku książka wypada nawet trochę lepiej od niejednego poradnika "lepszego życia".

Polecam , przyjemnie się czytało :) Można wyciagnąć wnioski dla siebie

Polecam , przyjemnie się czytało :) Można wyciagnąć wnioski dla siebie

Przekaz jest bardzo prosty - doceń to, co masz, nie warto udawać kogoś, kim się nie jest, bo każdy z nas ma swoją unikatową wartość. Jednak przekazano czytelnikowi ten morał w bardzo zabawny i wciągający sposób.

REWELACYJNA powieść! Całkowicie podbiła moje serce. Pisana doskonałym, oryginalnym stylem, ze sporą dawką humoru - wielokrotnie śmiałam się do łez. Niesamowicie wciągająca, całkowicie zaskakująca czytelnika - czytając każdy rozdział wymyślasz 100 sposobów na to jak się sprawa zakończy, a okazuje się, że autor wykorzystał ten 101 :) I najważniejsze: książka przestrzega nas przed tym, że często goniąc za sukcesami i sławą zapominamy o tym, kim naprawdę jesteśmy i zaniedbujemy naszych prawdziwych przyjaciół, których nieraz też porzucamy na rzecz nowych osób i idei. Po przeczytaniu tej powieści przekonamy się również, że życie każdego człowieka jest wyjątkowe, wspaniałe - nie trzeba być wielką osobistością, ze wspaniałą urodą, pieniędzmi i zaszczytami. Na miano bohatera o wiele bardziej niż te wszystkie gwiazdy i gwiazdeczki prezentowane nam w mediach zasługuje chociażby matka samotnie wychowująca córkę.

"Nieustający humor i błyskotliwa pointa" - ale gdzie? Nie przemówiła do mnie ta książka. Nie skończyłam jej, przeczytałam może 30 kartek i zrezygnowałam. Nie znalazłam w niej "nieustającego humoru" niestety.

• Posiadam Papier
  • Moje książki