To jest twoje wspaniałe życie

Tłumaczenie: Tomasz Bieroń
Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
This is your life
83-7298-748-3
Simcha

Jimmy Conway zawsze chciał być sławny. Jako nastolatek napisał nawet serię listów, w których radził swojemu dorosłemu wcieleniu, jak radzić sobie z czekającą go sławą i fortuną. Kiedy starszy brat przypomina mu o tych listach, trzydziestoparoletni Jimmy nie może oprzeć się poczuciu, że poniósł w życiu klęskę. I oto rozpoczyna się niezwykła podróż do świata sławy. Metodą blefu i oszustwa Jimmy...

I oto rozpoczyna się niezwykła podróż do świata sławy. Metodą blefu i oszustwa Jimmy dociera na sam szczyt. W końcu wreszcie staje przed wypełnioną po brzegi salą i milionami telewidzów, mając wygłosić monolog kabaretowy. Jest tylko jeden szkopuł: Jimmy nigdy wcześniej nie występował przed publicznością.
Druga powieść Johna O'Farrella to wciągająca, zabawna i przenikliwa satyra na naszą trawioną obsesją gwiazdorstwa kulturę, napisana w nadziei, że autora zaproszą czasem do telewizji.

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2005

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl

Vemida | 2014-01-04

REWELACYJNA powieść! Całkowicie podbiła moje serce. Pisana doskonałym, oryginalnym stylem, ze sporą dawką humoru - wielokrotnie śmiałam się do łez. Niesamowicie wciągająca, całkowicie zaskakująca czytelnika - czytając każdy rozdział wymyślasz 100 sposobów na to jak się sprawa zakończy, a okazuje się, że autor wykorzystał ten 101 :) I najważniejsze: książka przestrzega nas przed tym, że często goniąc za sukcesami i sławą zapominamy o tym, kim naprawdę jesteśmy i zaniedbujemy naszych prawdziwych przyjaciół, których nieraz też porzucamy na rzecz nowych osób i idei. Po przeczytaniu tej powieści przekonamy się również, że życie każdego człowieka jest wyjątkowe, wspaniałe - nie trzeba być wielką osobistością, ze wspaniałą urodą, pieniędzmi i zaszczytami. Na miano bohatera o wiele bardziej niż te wszystkie gwiazdy i gwiazdeczki prezentowane nam w mediach zasługuje chociażby matka samotnie wychowująca córkę.

Daria | 2014-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2014

Przekaz jest bardzo prosty - doceń to, co masz, nie warto udawać kogoś, kim się nie jest, bo każdy z nas ma swoją unikatową wartość. Jednak przekazano czytelnikowi ten morał w bardzo zabawny i wciągający sposób.

Magdalena | 2012-09-06
Przeczytana: 07 sierpnia 2012

"Nieustający humor i błyskotliwa pointa" - ale gdzie? Nie przemówiła do mnie ta książka. Nie skończyłam jej, przeczytałam może 30 kartek i zrezygnowałam. Nie znalazłam w niej "nieustającego humoru" niestety.

WerkaWerka | 2015-08-15

Polecam , przyjemnie się czytało :) Można wyciagnąć wnioski dla siebie