Aktualność Kierkegaarda. W 150 rocznicę śmierci myśliciela z Kopenhagi

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Daimonion. Fundamenta: Studia z historii filozofii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Antyk
83-89637-55-3
Kierkegaard, filzofia
filozofia i etyka

Studia (wybór pod redakcją Antoniego Szweda): 1. Karol Toeplitz - Teoria osobowości estetycznej (według S. A. Kierkegaarda); 2. Edward Kasperski - Tożsamość bez maski. W kręgu Punktu widzenia i autobiografii Kierkegaarda; 3. Antoni Szwed - Kierkegaarda dialog ze sobą; 4. Stefania Lubańska - Mistycyzm w filozofii Sorena Kierkegaarda; 5. Bronisław Świderski - Kierkegaard i Gombrowicz. Czy można kochać dwóch mężczyzn naraz?; 6. Jacek Aleksander Prokopski - Egzystencja i nicość: Kierkegaard, Heidegger, Sartre; 7. Mikołaj Domaradzki - Kierkegaarda recenzja nowożytności; 8. Adam Workowski - Aktualność koncepcji autentyczności Sorena Kierkegaarda; 9. Antoni Szwed - Kierkegaard w Polsce.

Przekłady: 1. Soren Kierkegaard - Uzbrojona neutralność, przeł. Karol Toeplitz; 2. Soren Kierkegaard - Miłość jest sprawą sumienia, przeł. Antoni Szwed; 3. Soren Kierkegaard - Recenzja literacka, przeł. Mikołaj Domaradzki.

panbarney | 2016-02-19
Tomasz Kwasik | 2014-06-07