Symbolika form i kolorów. O krytyce artystycznej Stefanii Zahorskiej

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
83-7188-634-9
sztuka
Snoopy

Książka Anny Pilch była w momencie powstania, i nadal pozostaje, jedyną monografią krytyki artystycznej, uprawianej przez Stefanię Zahorską - postaci jednej z ważnych, a dziś zapomnianych, współtworzącej klimat życia artystycznego i intelektualnego w międzywojennym dwudziestoleciu. Ambitna, całościowo pomyślana i bardzo kompetentnie napisana książka pani Pilch szczegółowo opisuje pole zainteresowań Zahorskiej, obejmujące sztuki plastyczne, film i literaturę, rekonstruuje system wartości i metodę krytyczną, sytuuje ją wobec prądów i kierunków sztuki tamtych czasów.

okruszek | 2010-11-05
oliviaohmy | 2015-04-26