Między faszyzmem i anarchizmem. Nowe idee dla nowej ery

Wydawnictwo: Zima
83-913109-1-7
anarchia, anarchizm, faszyzm, prawica, lewica
Wilczek

Oddając do rąk Czytelników zbiór artykułów autorstwa Jarosława Tomasiewicza zdajemy sobie doskonale sprawę, iż posunięcie to zostanie odebrane zapewne jako ze wszechmiar kontrowersyjne. Autor zebranych tu tekstów, okrzyknięty swego czasu infiltratorem środowisk wolnościowych z ramienia skrajnej prawicy, bohater wielu enuncjacji tzw. antyfaszystów, jest twórcą, którego publicystyka u ludzi przyzwyczajonych do intelektualnego schematyzmu wywołuje nader proste skojarzenia, przeradzające się niejednokrotnie w napastliwe ataki. Tomasiewicz w swojej karierze publicysty obdarzany był wszystkimi chyba możliwymi etykietami (od "lewaka" po "faszystę"), które zwolennikom czarno-białej wizji świata miały ułatwić recepcję jego artykułów i ich wieloznacznego, zmuszającego do myślenia przesłania.

Ingenting | 2016-04-13
Wilczek | 2010-11-01