Health psychology. Challenging the biomedical model
83-85452-57-5
psychologia, zdrowie, choroba,
Cathhhy

Na powstawanie i przebieg wielu chorób somatycznych, a także na proces ich leczenia i jego efekty mają wpływ różnorodne czynniki psychologiczne. Wyniki badań naukowych, przeprowadzonych w USA w latach 90. wykazały, że wpływ ten można stwierdzić u ponad 50% pacjentów korzystających z pomocy lekarzy różnych specjalności. Książka "Psychologia zdrowia" prezentuje rozległą wiedzę, rozszerzającą tradycyjny biomedyczny model myślenia o człowieku i pacjencie. Ukazuje nową perspektywę rozumienia zdrowia i choroby, rozwijaną dzięki osiągnięciom współczesnej psychologii. Niestety, profesjonalna medycyna w niewielkim jeszcze stopniu sięga do tej wiedzy. Można mieć nadzieję, że lektura książki pobudzi do odkrywania nie wykorzystanych dotąd możliwości skuteczniejszego pomagania ludziom w radzeniu sobie z chorobami oraz umacnianiu i rozwijaniu zdrowia.

Endorfina | 2014-12-28
| 2014-01-31
Przeczytana: 09 lutego 2014
Srebnika | 2013-11-04
Ola | 2013-02-20
Na półkach: Przeczytane, Psych...