Rosja w XXI wieku. Gracz światowy czy koniec gry?

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Stosunki Międzynarodowe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne
7 (15 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
978-83-7644-017-0
Natalia

Lata 2008 i 2009 przyniosły istotne zmiany na arenie międzynarodowej. W Rosji urząd prezydenta objął Dmitrij Miedwiediew, w USA - Barack Obama. Na Kaukazie Południowym FR zaangażowała się w konflikt zbrojny z Gruzją. Niedługo potem gospodarką światową wstrząsnął kryzys finansowy. W tych okolicznościach pytanie, czy Rosja jest graczem światowym, czy raczej należy wskazać na koniec gry jest...

Lata 2008 i 2009 przyniosły istotne zmiany na arenie międzynarodowej.

W Rosji urząd prezydenta objął Dmitrij Miedwiediew, w USA - Barack Obama. Na Kaukazie Południowym FR zaangażowała się w konflikt zbrojny z Gruzją. Niedługo potem gospodarką światową wstrząsnął kryzys finansowy. W tych okolicznościach pytanie, czy Rosja jest graczem światowym, czy raczej należy wskazać na koniec gry jest nadal aktualne. Na te i inne pytania czytelnik znajdzie odpowiedź w drugim zmienionym wydaniu książki. Agnieszka Bryc

Autorka uwzględniła wpływ wydarzeń lat 2008 i 2009 - wybory prezydenckie w Rosji i USA, wojna z Gruzją, globalny kryzys finansowy, konflikt gazowy z Ukrainą - na pozycję Federacji Rosyjskiej na arenie międzynarodowej oraz na kształt jej polityki zagranicznej i wewnętrznej.

Lektura obowiązkowa dla stworzeń współczesno-rusofilskich!

andziorek | 2012-02-29
Przeczytana: 2010 rok

Świetne kompendium dla wszystkich zainteresowanych tematyką Federacji Rosyjskiej. Pozwala odpowiedzieć na pytanie czy Rosja nadal jest mocarstwem i czym ta mocarstwowość jest wyznaczana. Pod względem naukowym - świetna!

Polecam, jako źródło do pisania prac dyplomowych z politologii i stosunków międzynarodowych (mnie pomogła:)).

Annika | 2016-11-02
Przeczytana: 2010 rok