Powrót historii i koniec marzeń

Tłumaczenie: Grzegorz Sałuda
Wydawnictwo: Rebis
The Return of History and the End of Dreams
978-83-7510-340-3
giovanna

Zrodzone przez koniec zimnej wojny nadzieje na nowy pokojowy ład polityczny legły w gruzach w zderzeniu z twardą rzeczywistością: wielkie potęgi po raz kolejny pogrążają się we współzawodnictwie o wpływy. Międzynarodowa rywalizacja między Stanami Zjednoczonymi, Rosją, Chinami, Europą, Japonią, Indiami i Iranem rodzi nowe zagrożenia wybuchów konfliktów lokalnych. Komunizm upadł, ale...

Międzynarodowa rywalizacja między Stanami Zjednoczonymi, Rosją, Chinami, Europą, Japonią, Indiami i Iranem rodzi nowe zagrożenia wybuchów konfliktów lokalnych. Komunizm upadł, ale antagonizm między zachodnią demokracją a wschodnimi autokracjami Rosji i Chin pozostał. Fundamentaliści islamscy toczą ciągłą wojnę z Zachodem.

Wojtek Suszyński | 2014-09-01
Przeczytana: 01 września 2014

Ciekawe spojrzenie na geopolityczny układ sił na świecie po zmianach z 1989 r., pozbawiony zniekształceń ideologicznych i osobistych afiliacji. Dla każdego entuzjasty zagadnień geopolitycznych pozycja obowiązkowa.

Engelsstaub | 2016-07-27
Przeczytana: 09 lipca 2016

Zbyt wiele nowego się nie dowiedziałem, ale mogę polecić osobom poiszukującym jakiegoś wstępu do geopolityki.

lelek | 2012-10-03
Przeczytana: 30 listopada 2014

Niezły wstęp do geopolityki.

Gibon | 2016-01-19
Bartowski | 2015-10-07