Atlas historii Polski mapy i komentarze

Wydawnictwo: Demart, Świat Książki
83-89239-89-2
historia, atlas
historia
kamk

Axsiu | 2014-11-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia
Przeczytana: 2007 rok

Ach.. pamiętam, to była moja pierwsza książka historyczna (choć właściwie jest to atlas). Jak to w atlasie, dominują mapy; w ogóle jest to tak fajnie podzielone, że każdy okres/temat składa się z dwóch stron - pierwszej, z porządną mapą i drugiej, zawierającej komentarz. Same komentarze nie są siłą rzeczy zbytnio szczegółowe ale nie o to chodzi; jest to wszystko bardzo przystępne i przydatne.
Nigdy nie zapomnę tych godzin jeszcze jako mały chłopak, studiowania tych map i ich opisów, które wtedy nie wydawały mi się takie ogólne:)
Teraz, po latach, odnalazłem ten atlas w najlepszym momencie - przyda mi się na konkurs i na pewno jeszcze nie raz.

Lidia | 2012-01-25

przydatna