Historia. Średniowiecze i epoka nowożytna

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Encyklopedia PWN". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-13763-0
historia
kamk

Historia. Średniowiecze i epoka nowożytna jest drugą z trzech encyklopedii mających przybliżyć dzieje cywilizacji ludzkiej od czasów najdawniejszych po przełom naszych tysiącleci. Poszczególne artykuły przybliżają kluczowe zagadnienia polityczne, społeczne, gospodarcze, religijne i artystyczne nurtujące Europejczyków od dramatycznej epoki, w której runął stary, rzymski świat, aż po dobę rewolucyjnych przemian czasów Oświecenia.

Książka zawiera przystępnie napisane i bogato ilustrowane artykuły przeglądowe autorstwa wybitnych specjalistów przedmiotu. W zrozumieniu trudniejszych terminów, przybliżeniu najdonioślejszych wydarzeń lub biografii wybitnych postaci pomocne okażą się zwięzłe hasła rozmieszczone w encyklopedii równolegle z tekstami zasadniczymi. W odrębnym rozdziale zebraliśmy wyjątki z kilkunastu pomników prawa i myśli politycznej, które legły u fundamentów zachodniej demokracji i cywilizacji wolności. Książkę zamyka galeria kilkudziesięciu wybranych wielkich dzieł architektury europejskiej epoki średniowiecza i czasów nowożytnych.

źródło opisu: okładka

Europa Środkowa