Między elitą a półświatkiem. Życie codzienne w przedwojennej Polsce

Okładka książki Między elitą a półświatkiem. Życie codzienne w przedwojennej Polsce Bartłomiej Kaczorowski
Bartłomiej Kaczorowski Wydawnictwo: Carta Blanca albumy
albumy
Carta Blanca
2012-11-07
2012-11-07
9788377052051
II Rzeczpospolita dwudziestolecie międzywojenne

Okładka książki Europa Południowa Bartosz Działoszyński, Bartłomiej Kaczorowski, Iwona Swenson, Małgorzata Uba
Europa Południowa Bartosz Działoszyńs...
Okładka książki Europa Zachodnia Bartosz Działoszyński, Bartłomiej Kaczorowski, Iwona Swenson, Małgorzata Uba
Europa Zachodnia Bartosz Działoszyńs...

Jak w rodzinnych albumach…

1931

Uwielbiam takie perełki. Życie w międzywojennej Polsce, praktycznie we wszystkich aspektach, od każdej strony i w każdym środowisku. Od narodzin, po śmierć. Nauka, praca, rozrywka, bieda i bogactwo. A to wszystko w cudownych, czarno-białych fotografiach sprzed wielu lat. Polecam gorąco.

Cudowne fotografie! Tekstu niewiele, tylko tyle, by wyjaśnić zasadność umieszczenia ich w książce. W jednym miejscu życie codzienne niemal całej Polski. Polecam :)

Ten album to moje najlepiej wydane 25 zł ! Za taką śmieszną cenę w moim domku mam pamiątkę z czasów, które nie wrócą, ale jak fascynują! :) Album podoba się wszystkim domownikom - nie wspominając już o starszym pokoleniu, które patrzy na zdjęcia z łezką w oku. Nagle przypomina się im tyle historii z dzieciństwa. Polecam, polecam !

Ciężko napisać, że przeczytałem, bo tak na serio ta książka to album, w którym znalazło się kilkaset zdjęć z Międzywojnia. Obejrzałem każde zdjęcie siedząc nad książką z wielką lupą w ręku. Polecam wszystkim,(zwłaszcza szczęśliwym posiadaczom lupy)ponieważ ta książka to swoisty wehikuł czasu. Nie ma już tamtego świata, a ludzie którzy znaleźli się na zdjęciach dawno nie żyją. Najbardziej szokujący był dla mnie ogrom postępu jakie za sanacji poczyniono rozwijając infrastrukturę w miastach oraz na polu edukacji dzieci i młodzieży. Automaty z kanapkami za 50gr zburzyły mój świat... :) Jeszcze raz polecam.

• Polska
  • O'key
  • POSIADAM
  • Współczesna do 1945

Dodaj cytat z książki Między elitą a półświatkiem. Życie codzienne w przedwojennej Polsce