Dystrybucja usług medycznych. Zagadnienia ekonomiczne i etyczne

Wydawnictwo: CeDeWu
biznes, finanse

Przedstawiamy całkiem nowy, niestandardowy podręcznik do ekonomiki ochrony zdrowia.Jest on mocno osadzony w dziedzinie ekonomii,a jednocześnie zawiera precyzyjne omówienie dystrybucyjnych konsekwencji wyboru różnych modeli ekonomicznych oraz uzasadnienie konieczności udziału systemu publicznego w rynku opieki zdrowotnej. Z jednej strony,Autorzy używają argumentów odnoszących się do efektywności,a z drugiej argumentów mówiących o równości,, opartych na przekonaniu,iż opieka zdrowotna powinna być dystrybuowana bardziej ze względu na potrzeby zdrowotne niż w zależności od możliwości płacenia. W książce przedstawiono dystrybucyjne aspekty przepływów pieniężnych w finansowaniu i realizacji świadczeń opieki zdrowotnej oraz wskazano wygranych i przegranych w różnych syste-mach finansowania.Zostały w niej omówione techniki,które są coraz powszechniej wykorzystywane do wspomagania w procesie podejmowania decyzji o dystrybucji opieki zdrowotnej.Oprócz parametrów,zawartych w technikach ekonomicznej ewaluacji,takich jak analiza kosztu-korzyści i analiza kosztu-efektywności,przedstawiono kluczowe zagadnienia etyczne,mające znaczenie dla decydentów,którzy wyznaczają priorytety w opiece zdrowotnej. Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,