Bogowie, demony, herosi

Wydawnictwo: Znak
83-7006-597-X
Isadora

Jest to leksykon opracowany przez zespół krakowskich religioznawców UJ będący pierwszym polskim słownikiem zawierającym postacie z panteonów religii żywych i wymarłych z sześciu kontynentów. Zawiera ponad 1300 haseł dotyczących bogów dobra i zła,mitycznych herosów i otoczonych religijnym kultem historycznych bohaterów. Streszcza fragmenty mitów i podań,wymienia funkcje w panteonie,atrybuty i...

Streszcza fragmenty mitów i podań,wymienia funkcje w panteonie,atrybuty i miejsca kultu,podaje zaktualizowaną polsko-i obcojęzyczną bibliografię.

Isadora | 2010-10-19
Cecily | 2016-07-30