Baśnie i legendy kaliskie

Okładka książki Baśnie i legendy kaliskie Eligiusz Kor-Walczak
Okładka książki Baśnie i legendy kaliskie
Eligiusz Kor-Walczak Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie literatura piękna
Wydawnictwo Poznańskie
1986-01-01
1986-01-01
83-210-0661-2
bajki baśnie Kalisz etnografia legendy polskie kultura polska literatura polska

Ocena sentymentalna, gdyż ostatni raz czytałam tą książkę bardzo dawno temu. Byłam jednak pewna i sprawdziłam na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu, że w opisie zbioru wkradła się omyłka i powinno być "Jak święty Józef pomógł wypędzić Szwedów". Tej opowieści nie pamiętam, ale na zapamiętałam historię "Srebrny denar Trajana". Muszę kiedyś przeczytać ponownie tą książkę.

Baśnie lubiłam od dawna, a te czytałam moim dzieciom i teraz czytam wnukom, skoro słuchają grzecznie i nie dokazują to znaczy, że im się podobają

• Domowa biblioteczka
  • Na składzie
  • Bajki, baśnie, legendy
  • Książki z dzieciństwa
  • Dziecięce/młodzieżowe

Dodaj cytat z książki Baśnie i legendy kaliskie