Pocahontas - prawdziwa księżniczka

Tłumaczenie: Ewa Czerwińska
Pocahontas: True Princess
83-7146-051-1
Kamahontas

Pocahontas to "Ulubiona Córka" wodza Powhatana - indiańskiego króla Algonkinów, przez matkę nazwana "Figlarką" - dziewczynka o niezwykłym charakterze. Wiele lat później wysławiana jako odważna obrończyni Algonkinów. Nowe zainteresowanie losami księżniczki rozbudził film Walta Disneya "Pocahontas". Dzieci poznają w nim piękną, młodą dziewczynę, która podbiła serce angielskiego kapitana Johna...

Nowe zainteresowanie losami księżniczki rozbudził film Walta Disneya "Pocahontas". Dzieci poznają w nim piękną, młodą dziewczynę, która podbiła serce angielskiego kapitana Johna Smitha. Zapisy historyczne świadczą jednak o tym, iż Pocahontas nie miała więcej niż dwanaście lat, kiedy uratowała Smithowi życie.
"Pocahontas - prawdziwa księżniczka" to opowieść autentyczna. Książka została napisana na podstawie dokładnych i wszechstronnych badań dokumentacji historycznej o życiu tej indiańskiej księżniczki. Dzięki temu ukazuje znacznie więcej przygód Pocahontas niż obraz filmowy. Przede wszystkim jednak mówi o najwspanialszej wędrówce życia, która przywiodła tę niezwykłą dziewczynę do najlepszego Ojca.

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: http://www.aukcje.nl/uploaded/3839/hanes-pocahonta...»

książek: 2083

"Pocahontas- Prawdziwa księżniczka" to opowieść autentyczna. Została napisana na podstawie dokładnych i wszechstronnych badań dokumentacji historycznej o życiu tej indiańskiej księżniczki. Dzięki temu ukazuje znacznie wiecej przygód Pocahontas niż obraz filmowy. Przede wszystkim jednak mówi o najwspanialszej wedrówce życia, która przywiodła te niezwykłą dziewczynę do najlepszego Ojca.

książek: 2011
Niehalo | 2013-06-16

Spodziewałam się historycznej, dogłębnej analizy losów prawdziwej przecież, księżniczki z mnóstwem przypisów. Dostałam bajeczkę z jednym przypisem dot. podbojów i to znajdującym się na ostatniej stronie książki. Ot co, to nawet nie jest książka - do poczytania w jedną, szybką godzinę, nic więcej. Bo o ile sama księżna P. spod gwiazdy Disneya rozkochuje to ta... Dzieciństwo opisane w ciągu 100 stron: dorastanie, miłość i działanie w ciągu 3. Nie polecam.
A napisać, że książka jest oparta na faktach to sobie każdy może.
Raczej taka książka na oderwanie się od trudniejszej literatury, ot co.

Aurelia | 2012-11-11
Przeczytana: czerwiec 2003

Wciągająca książka. Warta przeczytania.