POLSKIE LEGENDY czyli Jak to mogło być naprawdę

978-83-247-1469-8
polskie legendy, Zieliński
historyczna
agnieszkak

Cykl gawęd historycznych, układających się w swoiste „śledztwo” dotyczące naszych pradziejów. Słynni kronikarze - Gall Anonim, Kadłubek i Jan Długosz - w najlepszych intencjach pisali o naszych początkach niestworzone rzeczy. Autor usiłuje oddzielić fakty od zmyśleń i „zapożyczeń” z Biblii lub historii innych narodów. Czy Wanda faktycznie nie chciała Niemca, a Popiela mogły zjeść mysz? Czy Polacy to Sarmaci, pochodzący od syna biblijnego Noego? Kim mógł być legendarny Piast?

źródło opisu: empik.com

źródło okładki: empik.com

Karolina | 2016-10-25

Pierwsza książka którą odstawiam przed dobrnięciem do końca. Przebrnięcie przez jedną stronę zajmuje całe wieki. Być może to tylko moje odczucie, może dla miłośników tematu okaże się strzałem w dziesiątkę. Dla mnie zdecydowane NIE.

Endriux | 2016-02-23

Niezwykle ciekawa analiza polskich legend o początkach naszej państwowości. Autor bazując na solidnych materiałach źródłowych oraz własnej ogromnej wiedzy wyprowadza arcyciekawe tezy dające czytelnikom wiele do myślenia.

Roman | 2016-08-26
Na półkach: 2016, Przeczytane