Odpowiedzialność banku komercyjnego

Wydawnictwo: Difin
9788372519887
biznes, finanse

Książka skłaniała do refleksji nad złożonością zagadnień odpowiedzialności banku komercyjnego, ujmowanych z różnych punktów widzenia. Ma ona uświadomić wielość i różnorodność przekrojów, w których rozpatrywana może być odpowiedzialność współczesnego banku komercyjnego, pokazać bogactwo treści z nią związanych. Tematyka pracy wiąże się z rolą współczesnego banku komercyjnego w gospodarce i społeczeństwie i koncentruje się na odpowiedzialności, jaka się z nią łączy. Publikacja stanowi syntezę roli banku komercyjnego i powinności powstających oraz wynikających z funkcjonowania sektora bankowego w systemie społecznym.