Psychologia kultury. Doświadczenia graniczne i transkulturowe

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia Kultury". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychologii i Kultury Eneteia
978-83-85713-92-0
psychologia kultury
Róża_Bzowa

Autorzy książki – psycholog i psychiatra – podejmują teoretyczne i praktyczne aspekty psychologii kultury, nowej subdyscypliny badań nad kulturowym podłożem życia psychicznego i relacją psyche – kultura. Opracowanie zagadnień psychologiczno-kulturowych nawiązuje do publikacji w ALBO albo. Podejmuje m.in. takie kwestie, jak kryzys psychologii akademickiej, badania jakościowe w psychologii,...

Podejmuje m.in. takie kwestie, jak kryzys psychologii akademickiej, badania jakościowe w psychologii, przeżycia graniczne, perspektywa psycho-kulturowa, głębinowa psychologia kultury, relacja psyche – kultura, wyobraźnia mityczna i in. Książka dla zainteresowanych współczesną psychologią, psychoterapią, antropologią kulturową, zagadnieniami cywilizacji i kultury, postmodernizmem i postscjentyzmem.

Jakub Szwedo | 2012-09-24
Przeczytana: 26 maja 2014