Dolina Śpiewających Ptaków

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
83-10-07-531-6
baśnie, dla dzieci
Katarzyna

Baśnie oparte na wątkach zasłyszanych i zebranych po wsiach góralskich Beskidów Żywieckiego i Śląskiego, z okolic Wisły, Istebnej, a także Zwardonia i Żywca. Zawartość zbioru: 1. Chciwiec z Łabajowa i diabeł Rokitka 2. U zastawy w Malince 3. Bernatka i Donatka 4. Podzięka króla Jana Sobieskiego 5. Czubaniok z Czubanuli i owsiane ziarenko 6. Jak baba Kurzyńcowa diabłu Smoligębie się...

Zawartość zbioru:
7. Jano Okpiświatem zwany
8. Cudzoziemiec w czarnej karecie
9. Urodny galanek i chciwa przekupka
10. Ondraszkowe sukno
11. Dolina Śpiewających Ptaków

Blackpoint | 2010-11-29
Przeczytana: 1996 rok