Kościół w cieniu gilotyny

Wydawnictwo: Von Borowiecky
978-83-607-4815-2
historia
Łukasz Kuć

Nieznane i niepublikowane dotąd opisy krwawych prześladowań katolickich duchownych i świeckich w czasie Rewolucji Francuskiej mogą zrobić wrażenie na każdym, nawet na przeciwnikach Kościoła. Już od dwóch tysięcy lat wiadomo, że krew męczenników jest nasieniem Kościoła. Tak samo było z Rewolucją, która paradoksalnie dała Kościołowi kilkuset błogosławionych i świętych, a dzięki sporom ideologicznym wykształciła się doktryna o prymacie i nieomylności papieża.

Hutten | 2015-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2015