Trzeba iść dalej, czyli spacer biedronki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Archidiecezji Warszawskiej
poezja
Elwira

Piąta edycja antologii zawiera wszystkie wiersze księdza Twardowskiego powstałe w latach 1981-1993, uwzględniając jednak zmiany autorskie, wprowadzone w wydaniu drugim i poszczególnych tomach źródłowych.

Antoni Leśniak | 2015-07-29
Przeczytana: 11 kwietnia 2014

O sprawach trudnych najczęściej też i trudno się rozmawia. Obydwie strony zamiast szukać możliwości porozumienia na wszelkie strony szukają sposobów, by się pokłócić i nie ustąpić. Utwierdzają się w tym przekonaniu dlatego, że gdzieś w głowie narosły różnego typu blokady i lęki, że pójście na kompromis to będzie zgoda na przegraną, że trzeba będzie uznać, ze to niekoniecznie ja miałem rację, a to już jest nie do przyjęcia, bo duma mi na to nie pozwala, a honor głośno woła, że po co się uginać skoro można zejść ze sceny niepokonanym. Szkoda tylko, że owo zwycięstwo okupione jest sztucznie nadmuchaną próżnością i chorą ambicją, i w konsekwencji drogi negocjacji zamiast prowadzić do zgody stają się pretekstem do jeszcze większego balonowania. Boli to tym bardziej kiedy ma miejsce między osobami, które przecież kiedyś mówiły do siebie najczulsze słowa i wyznawały sobie dozgonną miłość, a słowa o szacunku, które zawierają w sobie przecież postawę ustępstw i dialogu, nagle zostały...

Masza | 2013-12-31

Piękne wiersze ks. Jana Twardowskiego.

anua | 2012-01-07
Na półkach: Ulubione, Teraz czytam, Posiadam

Uwielbiam wiersze ks. Twardowskiego. Wspaniała mieszanka mądrości i dziecięcej beztroski. Zawsze się przy nich uśmiecham:)

lusiem | 2011-09-18

Niezmiennie cudowne..