Demokratyczna tożsamość polityczna. Niemcy, Polska, Francja

biznes, finanse

Czym jest i jak się tworzy demokratyczna tożsamość politycznaa Jakie czynniki ją kształtują po upadku dyktatorskich reżimówa Jakie są możliwe konsekwencje tego upadku dla rodzącej się demokracji, a jakie dla kolejnej dyktaturya Jak różnicują się postautorytarne społeczeństwa i tworzona w nich tożsamość polityczna w zależności od tego, czy są one zorganizowane pluralistycznie, czy hierarchiczniea Jaka rolę gra przy tym zmiana pokoleniowaa Głównym przedmiotem prezentowanych tu badań były mechanizmy i czynniki kształtowania się pamięci, ujmowanej jako podstawowy budulec tożsamości jednostkowych i zbiorowych.

dorota | 2012-05-22
joan-na | 2010-11-02