Czołgi od Pierwszej Wojny Światowej do współczesności

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Świat oręża - porównania i kontrasty". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Mak
Wojsko, Broń pancerna, Czołgi
technika

Od chwili pojawienia się pierwszych "okrętów lądowych" podczas I wojny światowej czołgi przebyły długą drogę, która doprowadziła do stworzenia dzisiejszych supernowoczesnych maszyn. Książka "Czołgi - Od Pierwszej Wojny Światowej do współczesności" przedstawia świat bojowych pojazdów opancerzonych oraz ich dzieje. Autor omawia poszczególne okresy historii czołgów oraz reprezentujące je pojazdy...

Autor omawia poszczególne okresy historii czołgów oraz reprezentujące je pojazdy - od pierwszej maszyny użytej w działaniach bojowych (Little Willie), przez czołgi używane podczas II wojny światowej oraz zimnej wojny aż po współczesne konstrukcje. Prezentuje wszystkie klasyczne modele pojazdów opancerzonych, takie jak niemieckie czołgi Panther i Tiger lub amerykański M1 Abrams. Wielu opisom towarzyszą szczegółowe barwne ilustracje oraz dane techniczne (liczebność załogi, masa i wymiary pojazdu, uzbrojenie, jednostka napędowa, osiągi).

Doskonałe fotografie oraz ilustracje ukazują czołgi podczas działań w różnych częściach świata, natomiast oddzielne dwustronicowe zestawienia umożliwiają porównanie najważniejszych modeli pojazdów - na przykład czołgów T-34/85 i Panther lub Merkava i Leopard II.
Publikacja ta, zawierająca ponad 200 barwnych oraz czarno-białych fotografii i ilustracji, jest obszernym i przystępnym źródłem wiedzy przeznaczonym dla każdego, kto interesuje się sztuką wojenną. Dwustronicowe zestawienia zamieszczone w tej publikacji umożliwiają zapoznanie się z zaletami i wadami najbardziej znanych czołgów.

wipptal | 2016-08-10
nietopyrz | 2014-10-06