Broń strzelecka od roku 1860 do współczesności

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Świat oręża - porównania i kontrasty". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Mak
Broń palna
technika

Książka "Broń strzelecka - Od roku 1860 do współczesności" opisuje wszystkie najważniejsze i najbardziej udane typy broni lekkiej, jakie pojawiły się w ciągu ostatnich 150 lat, od klasycznych karabinów z amerykańskiej wojny secesyjnej, takich jak Springfield M1855, do najnowszych typów broni do obrony osobistej i ręcznych wyrzutni rakiet. Każda kategoria broni lekkiej - krótka broń strzelecka, karabiny, pistolety maszynowe, karabiny maszynowe, strzelby, granaty i wyrzutnie - jest po kolei dokładnie opisana, z przedstawieniem najbardziej znanych przykładów każdego typu broni, jak M16, Colt .44 Magnum czy karabin maszynowy Maxim.

Przystępne, zawierające wiele informacji teksty umiejscawiają każdy typ uzbrojenia w jego militarnym, politycznym i technologicznym kontekście, i zawierają kompletną historię powstania i rozwoju.

Opisom towarzyszą kolorowe fotografie i ilustracje broni, a tabele zawierają najważniejsze dane techniczne. Wspaniałe zdjęcia i obrazy przedstawiają broń w akcji w konfliktach na całym świecie, poczynając od wojny krymskiej, a kończąc na ostatniej wojnie w Iraku. Specjalne, dwustronne zestawienia szczegółowo porównują najważniejsze typy uzbrojenia w poszczególnych kategoriach, jak bojowe rewolwery Magnum, precyzyjne karabiny i pistolety maszynowe do ochrony VIP-ów.

Ponad 200 opisanych typów broni i ponad 300 kolorowych i czarno-białych fotografii czynią "Broń strzelecką" przystępnym i wiarygodnym źródłem informacji. Książka ta to jednen z 4 tytułów należących do serii "Świat oręża - porównania i kontrasty" wydanej przez MAK Verlag na jesień 2010 roku. W skład serii wchodzą: Broń strzelecka, Artyleria, Czołgi oraz Samoloty.

wipptal | 2016-10-30
Na półkach: Posiadam, Chcę przeczytać