Jak stare wino

Tłumaczenie: Bożena Stokłosa
Cykl: Rodzina Davenport (tom 2)
Wydawnictwo: Da Capo
The rake
837157455X
romans
Wanda

Wszyscy przepowiadają, że Reginald Davenport - skompromitowany i pozbawiony tytułu hrabiowskiego oraz majątku - źle skończy. Los jednak uśmiecha się do niego i daje mu ostatnią szansę. Lady Alys Weston jest przekonana, że już raz na zawsze skończyła z mężczyznami. Jak się skończy to spotkanie kobiety po przejściach i mężczyzny z przeszłością?

źródło opisu: opis z okładki

Ziraelka | 2013-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2013

"Jak stare wino" to historia pewnego utracjusza, który zmienia diametralnie swoje życie i muszę przyznać, ze to naprawdę dobra i budująca historia.

Mary Jo Putney to wyjątkowa postać wśród autorek romansów i ma wyjątkowy dar - potrafi sprawić, że jej romanse są nie tylko ciekawe i wciągające, ale przede wszystkim wartościowe, nienaiwne i niebanalne. W każdą książkę wplata jakiś ważny problem społeczny, w powieści "Jak stare wino" jest to problem alkoholizmu.

Martini | 2011-03-05

Trzy razy tak. Dodatkowo ogromny plus za pokazanie zmagania się Reginalda z nałogiem.

Mili | 2018-04-21

Dość ciekawa historia czterdziestoletniego Reggiego, który dzięki odziedziczonemu majątkowi, Strickland, ratuje się od alkoholizmu.
Gdy jego życie przesycone łatwymi kobietami, hazardem i dobrym alkoholem sprawia, iż Regginald traci nad nim kontrolę, pojawia się szansa na odmianę losu i wyjście na prostą.
Dużą rolę odgrywa w tym jego zarządca, a raczej zarządczyni, nieprzeciętnie wysoka i inteligentna Alys.
To ona trzyma w ryzach Strickland, wprowadza innowacje, eksperymentuje z bydłem i szczepi dzierżawców, dzięki czemu zapewnia stały, wysoki przychód.
Reggiego fascynuje jej całokształt, a Alys pociąga jego naganna reputacja.
Prócz tej pary jest wątek adoptowanego przez Alys rodzeństwa oraz alkoholizmu w rodzinie Reggiego.
Podobało mi sie.
Absorbujacy przerywnik dnia, choć za miesiąc nie będę pamiętała ani bohaterów ani fabuły, ze względu na sztampową formę.

janduska | 2018-08-16
Na półkach: 2018, Przeczytane