The Age of Turbulence
gospodarka, świat
biznes, finanse

Ta książka, to po części powieść detektywistyczna. Wydarzenia 9/11 były dla mnie ostatecznym potwierdzeniem, że żyjemy w nowym świecie świecie globalnej, kapitalistycznej gospodarki, która jest bez porównania bardzie elastyczna, prężna, otwarta, zdolna do auto-korekty i szybciej zmieniająca się, niż była jeszcze ćwierć wieku wcześniej.

TenTamTen | 2010-11-19

Spojrzenie na system gospodarczy USA "od kuchni".<br />
Greenspan - wieloletni szef FEDu - bardzo precyzyjnie opowiada o tym, jak na przestrzeni dziesięcioleci zmieniała się największa gospodarka na świecie. Przywiązuje uwagę do szczegółów, podchodzi do tematu bardzo merytorycznie.<br />
Książka spodoba się ekonomistom - fascynatom. Dla pozostałych przeczytanie paruset stron o inflacji, polityce fiskalnej i międzynarodowych stosunkach gospodarczych będzie drogą przez mękę.

| 2010-07-28

Dość nieufnie podchodzę do książek ze zdjęciem autora na okładce - to zazwyczaj nie wróży niczego dobrego. Greenspan mnie miło zaskoczył. Jak na ten format, biografia jest całkiem interesująca.

UWAGA - nie kupować w normalnych księgarniach! 'Era zawirowań" nie okazała się chyba hitem wydawniczym, bo od dawna jest w asortymencie stoisk z 'tanią książką".

spajkeeeee | 2014-01-30

Książkę można wsadzić między bajki po tym jak przyszedł światowy kryzys (wywołany przez Amerykę).

Marlowe | 2011-12-13
Na półkach: Teraz czytam

Świetna historia, ciekawa metodologicznie, po przeczytaniu takiej książki już nie uwierzę w żadne spiskowe teorie dziejów

Jarosław | 2017-09-30
mross | 2017-09-08