Tajne kulty zła

Cannibals and Evil Cylt Killers
978-83-11-11873-7
literatura faktu
Miss_Jacobs

Studium bardzo groźnego zjawiska, jakim są sekty. Autor podchodzi do tego problemu w sposób wielowymiarowy: nie poprzestaje na przedstawieniu historii najważniejszych sekt XX wieku, ale wskazuje również na wewnętrzne mechanizmy ich działania. Analizuje działalność sekt dążących do samozagłady w akcie zbiorowego samobójstwa; sekt oraz organizacji niby-religijnych, pragnących zagłady całego niewiernego świata, spełniających się w okrutnych morderstwach, a także organizacji pozornie nieszkodliwych, noszących jednak w sobie zalążki potencjalnego zła.

Książka zawiera biografie oraz wnikliwe portrety psychologiczne członków poszczególnych sekt oraz ich przywódców.

kiniamala | 2014-10-19
Przeczytana: 19 października 2014

Sekty, tyle się o nich mówi i zawsze dziwi mnie jak ludzie łatwo dają się do nich wciągnąć. Książa jak wiele jej podobnych odzwierciedla to jaką słabą jednostką jest człowiek i jak łatwo go przekonać do często czyichś głupich wymysłów.

Łukasz Chrzanowski | 2015-08-18

Przeciętna pozycja, która porusza temat sekt. Coś czuje, że autor dostał zlecenie na napisanie tej pozycji. Wszystko omówione powierzchownie. Pozycja ani ziębi ani grzeję. Ja ją kupiłem za 10 zł i taka cena jest do przyjęcia. Oby mniej takich pozycji.

Miss_Jacobs | 2010-09-17

Im więcej wiesz tym lepsze podejmujesz decyzje. Kierując się tą zasadą starałam się dowiedzieć jak najwięcej o sektach z książki „ Tajne kulty zła” Ray’a Blacka. Uczciwie powiem, że ja czytając książkę nie robiłam tego z pozycji laika. Zawsze interesowałam się sektami, oglądałam programy na Discovery itp.
Książka napisana jest prostym językiem, lekkim stylem – choć to może niekoniecznie dobre określenie, biorąc pod uwagę treść czyli np. morderstwa i gwałty. Osobom, które już znały historie, co poniektórych sekt pozwala na logiczne uporządkowanie wydarzeń. Wiadomo przecież, że pamięć ludzka płata figle. Autor stara się zachować profesjonalizm przedstawiając fakty, bez własnej oceny. Piszę „ stara się”, bo czasem zdarza my się przemycić, może nie tyle, co własne zdanie a pytanie, żebyśmy się zastanowili nad tym jak oceniamy przede wszystkim wyznawców sekt.
Po tej lekturze nikt z Was nie będzie ekspertem ds. sekt. Ciężko, bowiem dokładnie opisać 22 ruchy na 190 stronach. Można...

Hrabia | 2013-12-18
Przeczytana: 2013 rok

Może i nie jest to opasłe tomisko przedstawiające wszelkie możliwe kwestie dotyczące sekt, niemniej książkę warto przeczytać. Jest ciekawa i napisana przystępnym językiem. Zasady działania opisywanych sekt są czasami niemożliwe do wyobrażenia. Zachęcam do lektury.

Marcin Zielski | 2015-08-31

Polecam serdecznie ludziom grający RPG, oraz piszącym. Książka jest oceanem inspiracji jeżeli chodzi o sekty. Nic w tym dziwnego, w końcu oparta jest tylko i wyłącznie na faktach. Pozdrawiam, Marcin Kozieł

anett | 2017-02-26
Grażyna | 2016-10-07