Angelina Jolie. Portret supergwiazdy

Wydawnictwo: G+J
aktorki, Angelina Jolie, showbiznes
joly_fh

Zawsze żyję chwilą. Nie lubię budować planów na przyszłość. Jutro wieczorem wszystko może się zmienić – moje życie, mój wizerunek, ludzie wokół mnie, moja praca... Inaczej byłoby nudno żyć. Angelina Jolie, jedna z najpiękniejszych i odnoszących największe sukcesy aktorek Hollywood, połówka słynnej superpary, Brangelina, wydaje się mieć już wszystko. Jednak życie tej największej uwodzicielki wśród gwiazd filmowych na świecie nie zawsze było łatwe. Bolesne, skomplikowane dzieciństwo do dziś rzuca cień na jej relacje ze słynnym ojcem, aktorem Jonem Voightem. Choć poszła w jego ślady i została aktorką, uwagę popularnej prasy przyciągały przede wszystkim jej namiętne związki z mężczyznami i kobietami, fantazje, liczne tatuaże i próby samobójcze, czyli to, co przynosiło jej reputację niegrzecznej dziewczynki Hollywood. Jednakże teraz Angelina, która wraz z Bradem Pittem wychowuje trójkę adoptowanych i trójkę własnych dzieci oraz jako ambasador dobrej woli ONZ poświęca się bez reszty pracy na rzecz uchodźców, zupełnie zmieniła swój wizerunek. Laureatka Nagrody Akademii Filmowej i trzech Złotych Globów w końcu po ekstremalnych wzlotach i upadkach odzyskała równowagę, wiodąc dziś ustabilizowane życie rodzinne, jakiego zawsze pragnęła. Książka przedstawia historię dramatów, skandali, przygód i romansów Angeliny Jolie, a jednocześnie jest wnikliwą, inspirującą opowieścią i lekturą obowiązkową każdego wielbiciela tej aktorki. Dziesięć groszy z każdego sprzedanego egzemplarza książki zostanie przekazane na statutową działalność Stowarzyszenia „Wspólnymi Siłami”, potocznie zwanego Domem Samotnej Matki.

źródło opisu: G+J Gruner&Jahr, 2013

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

Marta Maja | 2019-01-07

Uwielbiam Angelinę, ale książka mogłaby być napisana lepiej.

Weronika | 2018-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2018

Czytając tę książkę możemy poznać głównie perypetie miłosne, z jakimi spotkała się Angelina. Związki, romanse, przelotne znajomości - o tym wiele.
Oprócz tego, książka przedstawia działania, pomoc i zaangażowanie Angeliny w akcje charytatywne. Dzięki temu darzę bohaterkę jeszcze większą sympatią i cieszę się, że wśród nas są tacy wspaniali ludzie. Czytając tę historię spotkacie sie z jej otwartością serca, dobrocią i chęcią pomocy na całym świecie.
Jest to już pozycja w pewnej części nieaktualna, ze względu na separację Angeliny z Bradem, ale polecam wszystkim wielbicielom tej aktorki.

j6lia | 2018-08-23

przyjemna wakacyjna lektura, ale stylistycznie bardzo banalnie i jednostronnie przedstawiona histpria angie

Martunia887 | 2018-05-01
Przeczytana: 2016 rok

Świetna książka. Dużo ciekawych rzeczy dowiedziałam się z niej na temat Angeliny. Przytoczonych zostało całe mnóstwo cytatów z wywiadów. Chwilami miałam wrażenie jakbym czytała autobiografię aktorki.

Elena91 | 2017-08-28

Angelina Jolie - jest moją ulubioną aktorką, stąd ta pozycja znalazła się na mojej półce. Jest dosyć kontrowersyjną aktorką. Książka opisuje jej barwne życie.

Marta Szymańska | 2017-03-08
Przeczytana: lipiec 2016

Wszyscy wiemy kim ONA jest.
Seksbomba? Oczywiście.
(była) Żona Brada Pitta? Co to za pytanie?!
Aktorka filmowa? No pewnie.
Jednak za tym wszystkim kryje się coś znacznie więcej.
Według tej publikacji, Angelina definiuje się jako matka, córka, siostra, wolontariuszka, a dopiero na końcu jak aktorka z czerwonego dywanu.
Całe życie walczyła: z ojcem, ze sobą, z całym światem. Czy wygrała? Chyba nikt nie może tego stwierdzić jednoznacznie.
Jednak ja jestem pewna jednego - chociaż życie Angeliny było trudne i burzliwe, to uczyniła wiele dobrego, chcąc sprawić, by świat był lepszym miejscem.
Książka wiele wyjaśnia, pokazuje nam Jolie jakiej jeszcze nie znamy.
Warto przeczytać jako swego rodzaju uzupełnienie licznych wywiadów, filmów dokumentalnych.

adziq95 | 2016-12-03

Jak dla kogoś, kto nie śledzi życia Angeliny jest to dobra pozycja - wiele ciekawych rzeczy z jej młodzieńczego życia można się dowiedzieć czytając tą książkę :) Podstawowe informacje o niej, jej działalności i rodzinie wystarczą dla kogoś kto chciałby się czegoś dowiedzieć o najpiękniejszej kobiecie tych czasów ;)

anique | 2016-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2016

Książka dobra dla osób, które chcą poznać podstawowe informację na temat gwiazdy, jest bardzo ogólna. Myślę, że większość fanów zna informacje w niej zawarte i niczym ona nie zaskoczy.

Kinga Kulig | 2015-02-16

Lekka i przyjemna lektura na letnie tudzież zimowe popołudnie. Czcionka w nieco większym rozmiarze ułatwia czytanie. Informacje zgodne z rzeczywistością, opisana i sforumowała treść w sposób ciekawy - mam wrażenie jakbym nie tyle czytała czyjąś biografię, ale luźne opowiadanie. Książka ponadto została ubogacona w kilka fotografii Angeliny z przełomu lat. Zakończenie jak najbardziej aktualne, zgodne ze stanem obecnym, ale myślę, że za kilka dobrych lat trzeba będzie solidnie zaktualizować biografię, bowiem Angelina Jolie w życiu prywantnym jak i zawodowym nie próżnuje, wciąż jest aktywna i dużo się o niej mówi. Na szczęście, są to same dobre i godne pochwały rzeczy. Oby tak trzymała dalej !
Książka była moim " must have " z racji tego, że A. Jolie jest moją ulubioną aktorką, ale również cenię i szanuję jej to co robi w życiu. Niczym autorytet ;)

nawiedzonaulala | 2014-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2014

Książka to zbiór informacji o Jolie dostępne na przestrzeni lat w każdej kolorowej gazecie, lub portalu internetowym.
Napisane owszem płynnie, dobrze się czyta, ale niczego, NICZEGO nowego się nie dowiedziałam.
Dla totalnych ignorantów filmowo - aktorskich.