Angelina Jolie. Portret supergwiazdy

Wydawnictwo: G+J
aktorki, Angelina Jolie, showbiznes
joly_fh

Zawsze żyję chwilą. Nie lubię budować planów na przyszłość. Jutro wieczorem wszystko może się zmienić – moje życie, mój wizerunek, ludzie wokół mnie, moja praca... Inaczej byłoby nudno żyć. Angelina Jolie, jedna z najpiękniejszych i odnoszących największe sukcesy aktorek Hollywood, połówka słynnej superpary, Brangelina, wydaje się mieć już wszystko. Jednak życie tej największej uwodzicielki wśród gwiazd filmowych na świecie nie zawsze było łatwe. Bolesne, skomplikowane dzieciństwo do dziś rzuca cień na jej relacje ze słynnym ojcem, aktorem Jonem Voightem. Choć poszła w jego ślady i została aktorką, uwagę popularnej prasy przyciągały przede wszystkim jej namiętne związki z mężczyznami i kobietami, fantazje, liczne tatuaże i próby samobójcze, czyli to, co przynosiło jej reputację niegrzecznej dziewczynki Hollywood. Jednakże teraz Angelina, która wraz z Bradem Pittem wychowuje trójkę adoptowanych i trójkę własnych dzieci oraz jako ambasador dobrej woli ONZ poświęca się bez reszty pracy na rzecz uchodźców, zupełnie zmieniła swój wizerunek. Laureatka Nagrody Akademii Filmowej i trzech Złotych Globów w końcu po ekstremalnych wzlotach i upadkach odzyskała równowagę, wiodąc dziś ustabilizowane życie rodzinne, jakiego zawsze pragnęła. Książka przedstawia historię dramatów, skandali, przygód i romansów Angeliny Jolie, a jednocześnie jest wnikliwą, inspirującą opowieścią i lekturą obowiązkową każdego wielbiciela tej aktorki. Dziesięć groszy z każdego sprzedanego egzemplarza książki zostanie przekazane na statutową działalność Stowarzyszenia „Wspólnymi Siłami”, potocznie zwanego Domem Samotnej Matki.

źródło opisu: G+J Gruner&Jahr, 2013

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

Degamisz | 2013-10-19
Na półkach: Przeczytane, Biografie
Przeczytana: 19 października 2013

To nie portret a co najwyżej szkic. Bardzo ogólnikowo potraktowany temat. Jeśli ktoś chce przeczytać dużo ciekawszą i zdecydowanie lepszą i bogatszą w fakty biografię Angeliny to tę pozycję radzę ominąć a przeczytać następującą - http://lubimyczytac.pl/ksiazka/188969/angelina-biografia-nieautoryzowana

figlarna24 | 2013-09-22
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 22 września 2013

Angelina Jolie - jedna z najpiękniejszych kobiet na świecie. Nie ma chyba osoby, która by na dźwięk nazwiska aktorki szukała w głowie obrazu, który , by do niego pasował.

Że Angelina Jolie zdolną aktorką jest, każdy wie. Ale, jak to zazwyczaj bywa w przypadku Jolie, można ją kochać lub nienawidzić.

Jeśli chodzi o moją sympatię , do aktorki , to jest to stosunek ambiwalentny. Podziwiam ją za to kim jest teraz. Za jej działalność na rzecz ONZ. Za jej miłość i oddanie dzieciom. Ale nie ukrywam, że bliżej jest mi do skrzywdzonej Jennifer Aniston. Ale po kolei...
Postać gwiazdy filmowej na kartach biografii przedstawia Rhona Mercer. Autorka podąża "tropem" Angeliny od dnia jej narodzin, do dnia, gdy ta w tym roku wyznała, że poddała się prewencyjnej mastektomii piersi, w obawie przed zagrożeniem zachorowania na raka piersi i jajnika. Fajnie, że ten fakt został ujęty, gdyż widać, że Rhona Mercel chciała oddać wszystko to, co udało jej się zgromadzić , dowiedzieć, przekazać.

Z...

Laruu | 2014-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Przed przeczytaniem tej biografii już sporo o Angie wiedziałam, jako że od ładnych paru lat jestem jej ogromną miłośniczką, zarówno jako aktorki, jako i po prostu ciepłej, dobrej, mądrej i silnej kobiety , której postawa niejednokrotnie może być wzorem dla innych. Jednak dzięki tej książce dowiedziałam się o wielu nieznanych mi dotąd szczegółach z życia Angeliny, poznałam także dokładniej jej bardziej mroczną stronę charakteru, jednak mimo to, właśnie dzięki temu, że lepiej poznałam tę aktorkę, uwielbiam ją jeszcze bardziej, pokazuje ona bowiem, że do sukcesu i szczęścia można dojść nawet po najbardziej wyboistych ścieżkach i mimo wielu cierpień i życiowych błędów. Angie jest przykładem osoby, która nie zaplanowała swojego życia, ale żyła chwilą, będąc sobą i ciesząc się z dzisiejszego dnia, po prostu "robiąc swoje", i dzięki takiemu podejściu osiągnęła zarówno zawodowy jak i osobisty sukces.

Pozycja obowiązkowa dla każdego fana Angeliny Jolie, ale i dla niedowiarków czy też...

Marta Szymańska | 2017-03-08
Przeczytana: lipiec 2016

Wszyscy wiemy kim ONA jest.
Seksbomba? Oczywiście.
(była) Żona Brada Pitta? Co to za pytanie?!
Aktorka filmowa? No pewnie.
Jednak za tym wszystkim kryje się coś znacznie więcej.
Według tej publikacji, Angelina definiuje się jako matka, córka, siostra, wolontariuszka, a dopiero na końcu jak aktorka z czerwonego dywanu.
Całe życie walczyła: z ojcem, ze sobą, z całym światem. Czy wygrała? Chyba nikt nie może tego stwierdzić jednoznacznie.
Jednak ja jestem pewna jednego - chociaż życie Angeliny było trudne i burzliwe, to uczyniła wiele dobrego, chcąc sprawić, by świat był lepszym miejscem.
Książka wiele wyjaśnia, pokazuje nam Jolie jakiej jeszcze nie znamy.
Warto przeczytać jako swego rodzaju uzupełnienie licznych wywiadów, filmów dokumentalnych.

Kinga Kulig | 2015-02-16

Lekka i przyjemna lektura na letnie tudzież zimowe popołudnie. Czcionka w nieco większym rozmiarze ułatwia czytanie. Informacje zgodne z rzeczywistością, opisana i sforumowała treść w sposób ciekawy - mam wrażenie jakbym nie tyle czytała czyjąś biografię, ale luźne opowiadanie. Książka ponadto została ubogacona w kilka fotografii Angeliny z przełomu lat. Zakończenie jak najbardziej aktualne, zgodne ze stanem obecnym, ale myślę, że za kilka dobrych lat trzeba będzie solidnie zaktualizować biografię, bowiem Angelina Jolie w życiu prywantnym jak i zawodowym nie próżnuje, wciąż jest aktywna i dużo się o niej mówi. Na szczęście, są to same dobre i godne pochwały rzeczy. Oby tak trzymała dalej !
Książka była moim " must have " z racji tego, że A. Jolie jest moją ulubioną aktorką, ale również cenię i szanuję jej to co robi w życiu. Niczym autorytet ;)

nawiedzonaulala | 2014-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2014

Książka to zbiór informacji o Jolie dostępne na przestrzeni lat w każdej kolorowej gazecie, lub portalu internetowym.
Napisane owszem płynnie, dobrze się czyta, ale niczego, NICZEGO nowego się nie dowiedziałam.
Dla totalnych ignorantów filmowo - aktorskich.

Jovita8989 | 2014-03-12

Angelina Jolie to jedna z moich ulubionych aktorek - przeczytałam bardzo dużo na jej temat i sporo o niej wiem. Do biografii Mercer podchodziłam sceptycznie, ale w końcu się za nią zabrałam, przy okazji porównując z biografią Mortona wydaną kilka lat temu. Morton był na pewno bardziej szczegółowy, podał więcej informacji o rodzinie Angeliny, dostarczył sporo pikantnych ploteczek, bardziej lub mniej wiarygodnych ;) Mercer jest za to bardziej obiektywna, pisze tylko o potwierdzonych informacjach, nie bierze strony matki ani ojca Angie (Morton był wyraźnie negatywnie nastawiony do matki). Oparła swoją wersję biografii Jolie na ogólnie znanych faktach uzupełnionych cytatami z samej aktorki i jej bliskich. Dlatego też nie dowiedziałam się z tej książki niczego nowego ;) Ogólnie jednak uważam książkę Mercer za bardziej rzetelną, choć momentami narracja trochę kulała, chronologia się nie zgadzała, itp.

adziq95 | 2016-12-03

Jak dla kogoś, kto nie śledzi życia Angeliny jest to dobra pozycja - wiele ciekawych rzeczy z jej młodzieńczego życia można się dowiedzieć czytając tą książkę :) Podstawowe informacje o niej, jej działalności i rodzinie wystarczą dla kogoś kto chciałby się czegoś dowiedzieć o najpiękniejszej kobiecie tych czasów ;)

anique | 2016-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2016

Książka dobra dla osób, które chcą poznać podstawowe informację na temat gwiazdy, jest bardzo ogólna. Myślę, że większość fanów zna informacje w niej zawarte i niczym ona nie zaskoczy.

Elena91 | 2017-08-28

Angelina Jolie - jest moją ulubioną aktorką, stąd ta pozycja znalazła się na mojej półce. Jest dosyć kontrowersyjną aktorką. Książka opisuje jej barwne życie.