Fidel Castro. Biografia

Tłumaczenie: Małgorzata Słabicka
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Fidel castro. Eine Biographie.
978-83-245-8540-3
fidel castro, biografia, Kuba, komunizm
Maciek

Volker Skierka rekonstruuje dzieje Fidela Castro, opowiadając jednocześnie historię rewolucji kubańskiej. Sięga przy tym do mało znanych źródeł i dokumentów (m.in. zapisów związanych z Kubą w NRD-owskim biurze politycznym i Stasi). Jego książka, oparta na wnikliwych badaniach, daje fascynujący obraz pełnego sprzeczności życia Máximo Lídera. Autor stawia pytanie o przyszłość karaibskiego państwa: czy Castro otworzy swój kraj na reformy gospodarcze i proces demokratyzacji, czy też nadal przyświecać mu będzie stare motto: "Socialismo o muerte" - socjalizm albo śmierć?

źródło opisu: http://www.wd.wroc.pl/page/ksiazka_zoom_show.php?id_ks=506

źródło okładki: http://www.wd.wroc.pl/okladki/506.jpg

Natalia_94 | 2012-12-25
Przeczytana: listopad 2012

Książka godna polecenia. Zawiera tylko sprawdzone informacje, nie powiela bzdurnych opowieści będących zwykłymi plotkami. Jest to biografia rzetelna, poparta na cytatach, ciekawa.

Maciek | 2016-09-08
Przeczytana: 2015 rok