Felicjan - Chrząszcz z krainy marzeń

Der Wunschkafer
83-87153-45-1
Felicjan, kraina, marzeń
Wiórek

Baśń o starym wędrowcu i jego tajemniczym chrząszczu jest zaczarowaną historią pełną mądrości i humoru, historią o zapomnianych i przygaszonych marzeniach, o losie tęsknoty w świecie i poplątanych drogach, na których człowiek znajduje szczęście.

kaw_end_nap | 2014-06-10
Przeczytana: kwiecień 2010

Uważam, że ta książka jest dla każdego bez wyjątku. Każdy wyciągnie z niej coś innego ale to jest książka z tych co zawsze coś po sobie zostawi. Może trochę filozoficzna ale bardzo rzeczowo przedstawia niektóre fakty z życia, a pomimo to czyta się ją lekko.

Pierwsza książka, którą tak na prawdę polubiłam... Pierwsza, która stała się ulubioną. Czytam ją często, może też dlatego, że przypomina dawnych przyjaciół, którzy odeszli i już nigdy nie będziemy tak blisko, by nazwać siebie przyjaciółmi... A może dlatego, że czasem warto przeczytać, że każdy człowiek ma prawo do szczęścia...

Daria | 2014-08-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam, 2014