Slaine: Skarby Brytanii cz. 2

832370368X
komiks, Slaine
komiksy
zuczek667

Slaine - celtycki wojownik, wygnany ze swego plemienia, wędruje po bezdrożach pradawnej Brytanii w towarzystwie przebiegłego karła Ukko. Tymczasem cały kraj chyli się ku upadkowi. Przeznaczenie doprowadza do ostatecznej bitwy celtyckich władców: Król Artur staje naprzeciw własnego syna - Mordreda. Celtowie toczą krwawą wojnę domową, a saksońskie najazdy pustoszą kraj. Rycerze Okrągłego Stołu, którzy mogliby zapobiec tej tragedii, pomarli, zaginęli lub okryli się niesławą.

Tylko moc dwunastu pradawnych skarbów może zjednoczyć zwaśnionych Celtów i przywrócić im dawną potęgę. Na ich poszukiwanie Merlin i Morgana Le Fey wysyłają Slaina - ostatniego bohatera... Czy uda mu się urzeczywistnić marzenia króla Artura o potężnej Brytanii?

Spofforth | 2018-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2018

Strona graficzna komiksu prezentuję się rewelacyjnie. Rysunki są specyficzne i zapadają w pamięć. Za to fabuła sztywna, pompatyczna przeplatana słabym humorem.

Irimias | 2018-04-09
Na półkach: Komiksy, Przeczytane, Posiadam