Western
komiksy

Album spółki autorskiej Rosiński - Van Hamme, twórców cieszącej się wciąż dużą popularnością serii Thorgal. Komiks opowiada historię chłopca, któremu Indianie zabijają rodzinę. W Westernie czytelnik znajdzie większość elementów występujących w klasycznych westernach. Jest więc samotny traper, skorumpowany szeryf, banda braci Bass, przed którymi drży cała okolica, śliczna właścicielka rancza, tragiczna miłość, a główny bohater, mimo że nie ma jednej ręki, jest niezrównanym strzelcem.

Western to najnowszy komiks Rosińskiego, który po tegorocznej premierze na Zachodzie zbiera doskonałą prasę, a przez krytyków oceniany jest jako powrót polskiego rysownika do formy.

Maciek Palmowski | 2010-08-23

Piękny jednotomowy komiks spółki Van Hamme - Rosiński. Poza wciągającą fabułą zauroczyły mnie tutaj rysunki pana Grzegorza - po prostu przepiękne. Na ten komiks warto się czasem po prostu pogapić.

Monika | 2018-06-18
przemo31 | 2018-05-22