Kick-Ass

Wydawnictwo: Mucha Comics
Kick-Ass
9788361319375
komiksy

Chcieliście kiedyś zostać superbohaterem? Ale tak na poważnie? Dave Lizewski chciał. Ale, w przeciwieństwie do Was czy do mnie, nie wystarczały mu zwyczajne marzenia. Projektując swój kostium i przyjmując przydomek "Kick-Ass" Dave zdecydował się na czyn, który sprawi, że jego ponura egzystencja stała się bardziej ekscytująca. Może przy okazji pomoże kilku ludziom. Ale jako że Kick-Ass nie...

Projektując swój kostium i przyjmując przydomek "Kick-Ass" Dave zdecydował się na czyn, który sprawi, że jego ponura egzystencja stała się bardziej ekscytująca. Może przy okazji pomoże kilku ludziom. Ale jako że Kick-Ass nie posiada specjalnych mocy, a najbardziej zatwardziali przestępcy Nowego Jorku mają nad nim przewagę liczebną, przed nowym herosem stanęło wyzwanie, jakiego się nie spodziewał.

Kiedy, dzięki filmikowi z jednej z akcji wrzuconemu na popularny serwis internetowy, jego superbohaterska tożsamość zaczęła zdobywać coraz więcej fanów, a w mieście pojawiają się inni samozwańczy pogromcy zła David dochodzi do wniosku, że jego pozaszkolna działalność zaczyna być niebezpieczna, może nawet głupia. Ale jak się już zaczęło, ciężko mu rzucić to zajęcie.

źródło opisu: http://www.muchacomics.com

źródło okładki: http://www.muchacomics.com

Wkp | 2019-03-08
Przeczytana: 21 marca 2019

Jak filmy Tarantino

Jedni komiksy Marka Millara kochają, inni nienawidzą – tak to już bywa z artystami, którzy idą pod prąd. Ja uwielbiam, bo autor ten tworzy historie nieoczywiste, pełne przemocy i dosadnej brutalności, ale skupione przede wszystkim na dekonstrukcji mitu superbohaterów i zadaniu pytania „co by było, gdyby herosi rzeczywiście istnieli?”. Pytali o to nieraz Frank Miller czy Alan Moore, Millar jednak wciąż potrafi wycisnąć z tematu coś jeszcze, tworząc dzieła dla czytelników, którzy w opowieściach obrazkowych nie szukają tylko i wyłącznie niezobowiązującej rozrywki, a chcą skrytych pod nią prawd, siły i przesłania. Chcą nuty ambicji i dobrego pastiszu na superhero, który wyzwoli w nich niejedną emocję. A wszystko to podlane konkretną akcją, szybkim tempem i ciekawymi bohaterami. I dokładnie to czeka na nich w Kick Assie, jednej z najlepszych współczesnych serii, która pokazuje, że komiks nie musi być obecnie skazany na powielanie w nieskończoność tych samych...

ŁUKASZ | 2018-07-04

Nie lubię czytać historii, których widziałem ekranizację. Łudziłem się, że dotyczy to tylko powieści, ale niestety kimiks, którego wczesniej widziałem ekranizację, też mnie nie porwał. Niby fajna historia, opowiedziana z humorem, ale nie wciągnęła mnie. Nie było zaskoczenia, bo i być nie mogło jak się widziało film. Reasumując: dla tych co widzieli film - niekoniecznie, dla pozostałych - warto.

dyscyplina_i_terror | 2017-11-06
Przeczytana: 03 listopada 2017

To prawdopodobnie najlepszy komiks superbohaterski, jaki czytałem. Szczerze polecam.

Kacpe_Be | 2017-07-19

Póki co mój ulubiony komiks super-bohaterski o nie super-bohaterach. Prawdziwie brutalny.

Piotr | 2015-11-16
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Całkiem spoko satyra na komiksowych superbohaterów. Fabuła prosta jak konstrukcja cepa, a wciąga i ciekawi. Można marudzić, że są tu krótkie momenty aż nadto brutalne i depresyjne, ale pasują one do historii.

Marek Adamkiewicz | 2015-08-04

W przypadku tego tytułu miałem odwróconą kolejność, gdyż najpierw obejrzałem film, a dopiero później zapoznałem się z pierwowzorem. I trzeba przyznać, że komiks jest lepszy. Wszystko jest tutaj doskonale wyważone i połączone - błyskotliwe dialogi, wartka akcja, intrygujący bohaterowie. To jeden z tych albumów, przy których jesteś autentycznie zdziwiony, przewracając ostatnią stronę. Jak to? To już koniec? Kiedy to minęło?
Petarda.

Chudi_X | 2015-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2015

Genialny w całej swej prostocie i wykonaniu. Świetna i brutalna parodia opowieści o superbohaterach pokazująca, czym w normalnym świecie mogłyby się skończyć takie zachowania.

Patrycjałkę | 2015-02-28
Na półkach: Przeczytane, Komiksy&Mangi, 2015
Przeczytana: 26 lutego 2015

Ten komiks poleciła mi przyjaciółka i jestem jej za to bardzo wdzięczna, bo historia Dave'a Lizewskiego jest niesamowita.
Kogoś mogłaby zrazić brutalność tej historii i wulgaryzmy, ale jak patrzę na ten komiks po przeczytaniu to stwierdzam, że bez tego ozdobnego języka to już nie byłoby to samo. Kick-ass wciąga do tego stopnia, że czyta się go w jeden wieczór, a potem chce się jeszcze więcej i więcej. Dawno nie czytałam tak dobrego komiksu z interesującą bohaterką, właściwie - superbohaterką. Jest to jedna z zalet tej lektury.

Karol | 2015-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2015

Genialny komiks. Historia jest bardzo prosta, parafrazując głównego bohatera "aż dziwne że nikt nie wpadł na to wcześniej". Dave to chłopak który postanawia zostać superbohaterem i wychodzi mu to z różnym skutkiem. Właśnie to odróżnia ten projekt od innych opowieści o herosach - ten idealny balans między rzeczywistością jaką reprezentuje tytułowy KickAss, a fikcją w postaci HitGirl. Bardzo dobra fabuła, akcja toczy się przez cały czas, naprawdę przyłożono się do dialogów, całość jest utrzymana w dosyć humorystycznym tonie, bardzo dobre poczucie humoru autorów idealnie wpasowuje się do tego świata. Na uwagę zasługuje też wydanie komiksu - twarda oprawa, piękna kreska, kapitalne kolory. Świetna rozrywka. :)

Czas na komiks | 2015-02-17
Na półkach: Przeczytane, Paweł

O tym komiksie słyszałem naprawdę wiele dobrego. Jego ekranizacja była całkiem zabawna, ale znajomi od dawna namawiali mnie żebym sięgnął po oryginał. Dzięki uprzejmości Karola z zaprzyjaźnionego sklepu Geek Zone, mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć: Kick-Ass kopie tyłki, dorosłe tyłki.

W pięknym wydaniu od Mucha Comics, we wstępie autorstwa Krzysztofa Wojciechowskiego* czytamy, że Mark Millar dostosował konwencje komiksu do potrzeb nastoletnich czytelników i bohaterem swojej historii uczynił młodego chłopaka. Ten ma bardzo przyziemne problemy i jeszcze bardziej proste pobudki do zostania superbohaterem. Dostajemy więc komiks tylko dla dorosłych kierowany w założeniu do nastolatków? Nic z tych rzeczy. Pomimo, że historia Millara jest niezwykle brutalna, mówi w prosty sposób o przemocy i seksie, a przy szczegółowych ilustracjach Johna Romity Juniora zużyto całe wiadra czerwonej farby, to moim zdaniem, zamieszczony na tylnej okładce znak TYLKO DLA DOROSŁYCH, pojawia się...