Modlitwa dla poczatkujących

83-89645-97-1
modlitwa
religia
Ag2S

O modlitwie napisano wiele książek, ale większość jest adresowana raczej do osób już zaawansowanych na drodze życia duchowego. Publikacjom przeznaczonym dla początkujących zwykle brakuje głębi, by zachęcić czytelnika i naprawdę pomóc mu w rozwinięciu życia modlitewnego. P. Kreeft podaje proste, choć głębokie i praktyczne rady, jak pogłębiać swoją modlitwę, opierając się na mądrości świętych i wielkich pisarzy duchowych, a zwłaszcza na klasycznym dziele brata Wawrzyńca Praktykowanie obecności Bożej. W krótkich, prostych i rzeczowych rozdziałach Kreeft zajmuje się wszystkimi tematami kluczowymi dla zrozumienia i rozwinięcia tego osobistego sposobu kontaktu z naszym Stwórcą, jaki nazywamy modlitwą

Agata Rynk | 2014-11-18
Przeczytana: 01 czerwca 2015