20 tysięcy godzin w budzie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książki, Które Pomagają Żyć". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
kowal66b

Książka Andrzeja Samsona: 20 tysięcy godzin w budzie : o szkole, uczniowskim losie i paru innych sprawach.

Insomnia | 2013-03-28
Przeczytana: marzec 2013

Genialna książka. Bez żadnych ozdobników, opisuje realia polskich szkół. Co najlepsze, większość fragmentów wprost idealnie odzwierciedlała co się dzieje w gmachu mojego liceum.
No cóż, szkoła to zło konieczne, które każdy z nas musi przetrwać.
Notabene, chętnie podesłałabym ową lekturę niektórym nauczycielom albo nawet wręczyła osobiście zamiast tradycyjnego kwiatka za zakończenie roku szkolnego :)

Daniel | 2011-08-02
Przeczytana: 25 lipca 2011

Lęki, wstręt, nerwice, nienawiść, złość - to jest najczęstszy produkt polskiej szkoły i polskiego systemu edukacji. Bo o samej edukacji pochlebnie też mówić nie można - nie dba się o wybitne jednostki, a jaki ogół jest, każdy widzi (wystarczy sięgnąć po raport i statystyki z minionej matury 2011). Andrzej Samson jako specjalista o ogromnej wiedzy i charyzmie przyjrzał się bliżej tym problemom.

Pierwsza połowa książki skupia się na jadowitej, prześmiewczej krytyce instytucji szkoły. Bezlitośnie wymienia największe błędy polskiej edukacji i przytacza wiele skrajnych przypadków uczniów, którzy autentycznie ucierpieli na niepozornym uczęszczaniu na lekcje! Samson jasno udowadnia, że szkoła nie jest zainteresowana rozwojem uczniów, a jedynie "zaliczaniem materiału". Hierarchia szkoły nie jest w żadnym stopniu przyjazna najmłodszym i nietrudno pokusić się o analogie do poczynań komunistów (de facto wiele wynalazków, niekoniecznie dobrych, pozostało po epoce PRL-u w podstawówkach,...

Celaeno | 2011-01-13

Wreszcie ktoś opisał polską szkołę taką, jaka jest. Bez fałszu i kluczenia pomiędzy faktami. Brutalna prawda, konieczna do zrozumienia problemu edukacji.

Piotr Sobota | 2014-12-12
Przeczytana: grudzień 2014

Obowiązkowa pozycja każdego ucznia, rodzica i nauczyciela. Przyda się szczególnie tym pierwszym, żeby mieć jakąś tarczę i wiedzę o życiu. Ja przeczytałem trochę poniewczasie, już po studiach, tym bardziej poniewczasie że wiele spraw odniosłem bezpośrednio do siebie. Zacząłem zaginać rogi na stronach z ważniejszymi fragmentami, i szybko z rogu zrobił się "bondziół". Polecam, szczególnie że książka króciutka, wielkości dodatku do gazety!

Marta B | 2011-07-20
Przeczytana: 28 kwietnia 2006

Książka, która dla mnie była zachwycająca. czytałam ją w wieku 15 lat zadowolona, że ktoś dorosły zauważył z jakim absurdem przyszło się zmagać gimnazjalistom (i nie tylko) na co dzień. Generalnie książka jest o narzekaniu na szkolnictwo. Szukających rad jak sobie z tymi wadami poradzić należy jednak odesłać gdzie indziej- ta pozycja służy jedynie pokrzepieniu dusz przygniecionych ciężarem szkoły.

Małgorzata | 2011-07-16

Cała prawda o szkole i polskiej edukacji. Nic dodać nic ująć, gorąco polecam!

Anna | 2013-09-08
Przeczytana: 08 września 2013

Rewelacyjnie przedstawiony obraz polskiej szkoły. Szkoda tylko, że jednocześnie "rewelacyjnie" to jedno z ostatnich słów, jakich można by użyć na jej określenie.

maxotka14514 | 2015-01-18
Przeczytana: 18 marca 2015

No nareszcie coś mądrego na temat szkoły!

carola13 | 2016-08-01
Na półkach: 2016, Przeczytane