I tak przegracie wojnę

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Pablo

Poza warstwą fabularną - wędrówki z obozu do obozu, poznawanie nowego świata, nowe kontakty i przyjaźnie, ucieczka do francuskich maquis, wyzwolenie przez oddziały pancerne gen. Maczka - jest w tej książce drugi nurt, bardzo mocno przez autora akcentowany: międzynarodowa solidarność ruchu oporu, braterstwo u przyjaźń towarzyszy niedoli w obozach. Wyniesione z wojennych wspomnień, nagrodzonych w konkursie poświęconym polsko-radzieckiemu braterstwu pracy, jest ich autentyzm i świeżość widzenia; autor nie jest pisarzem profesjonalistą, ale snuje swoją opowieść barwnie i z dużą swadą.

Danuta Malak | 2011-12-04
Przeczytana: 07 stycznia 1990

Autor książki jest moim Ojcem niestety nie żyje od 20 lat.

mYszkoof | 2015-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2015