Ötzi - klątwa człowieka lodu: 7 tajemniczych śmierci wokół mumii sprzed 5300 lat : śledztwo

Tłumaczenie: Piotr Wrzosek
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
La malédiction d'Ötzi. 7 morts mystérieuses autor d'une momie de 5300 ans. l'Enqute
978-83-7404-779-1
człowiek lodu, śledztwo, mumia
popularnonaukowa
BialyTrufl

Przerażająca historia jednego z największych odkryć XX wieku Zmumifikowane przez mróz ciało spędziło w alpejskich lodach 5 300 lat. Zajmujący się nim badacze giną jeden po drugim, niedługo po„s potkaniu" z Otzim. Przypadek czy klątwa? Nawrót choroby, upadek z urwiska, kolizja samochodowa... To tylko kilka sposród nieszczęść, które spotkały mikrobiologów, archeolog ów i genetyków pragnących...

Przerażająca historia jednego z największych odkryć XX wieku
Nawrót choroby, upadek z urwiska, kolizja samochodowa... To tylko kilka sposród nieszczęść, które spotkały mikrobiologów, archeolog ów i genetyków pragnących zgłębić zagadkę człowieka lodu. W jaki sposób umarł? Co szczególnego jest w jego DNA? Jak to możliwe, że c iało zachowało się w tak dobrym stanie? Błyskotliwie napisana książka odsłania szczegóły „śledztwa" na temat Człowieka Lodu. Prezent uje sylwetki zmarłych naukowców i ich najważniejsze odkrycia. Jest rzetelną relacją z badań i jednocześnie beletryzowaną biografią s iedmiu niezwykłych ludzi. Opowieść o badaniach nad Otzim jest równie wstrząsająca, jak historie ludzi, którzy niegdyś ginęli w zagad kowych okolicznościach po zbliżeniu się do mumii Tutenchamona!

książek: 2023
Agata | 2012-11-28
Przeczytana: 2012 rok

Rewelacyjna archeologiczna podróż, pełna tajemnic, z kryminalnymi elementami. Świetnie przedstawiona historia odnalezienia, przetransportowania, przechowywania aż w końcu wystawienia mumii człowieka lodu. Polecam wszystkim - naprawdę warto!

Xorus | 2012-07-23

Bardzo się zawiodłem. Po kilkunastu stronach tak naprawdę odechciało mi się czytać. Bardzo naciągana ta "kląwa".

Łukasz | 2010-08-29
Przeczytana: 2009 rok

Przeciętna, polecam fanom teorii spiskowych o wirusach sprzed paru tysięcy lat ;)

Karolina | 2016-06-03
IGI | 2016-04-06