Język Boga. Kod życia - nauka potwierdza wiarę

Tłumaczenie: Małgorzata Yamazaki
Wydawnictwo: Świat Książki
The Language of God
Bóg, nauka i wiara, genetyka, genom
Scarlett

Czy teoria ewolucji, genetyka i inne współczesne nauki muszą wykluczać wiarę w Boga? Nie! - odpowiada w pasjonującej książce słynny amerykański genetyk. I udowadnia, że nauka i wiara w Boga uzupełniają się. Collins opowiada o odwiecznej ''wojnie światopoglądowej'', charakteryzuje najróżniejsze poglądy i polemizuje z nimi. Tłumaczy, że nauka, dostarczająca nam niezbędnej wiedzy, nie jest w...

Tłumaczy, że nauka, dostarczająca nam niezbędnej wiedzy, nie jest w stanie odpowiedzieć na pytania dlaczego zaistniał Wszechświat, czy co stanie się z nami po śmierci.

Mateusz | 2015-05-01
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 25 czerwca 2013

Światowej sławy naukowiec opowiada o swojej drodze do wiary w Boga . O tym także, jak codziennie badając ludzki genotyp odkrywa jego niesamowity stopień złożoności oraz dopasowania. Tak dopasowana konstrukcja, jego zdaniem, nie powstałaby w wyniku ślepej losowości. Moim zdaniem doskonałość stworzenia wraz z przekonaniem istnienia wspólnej moralności stanowi fundament wiary autora.

Rafał | 2016-09-20
Przeczytana: 20 września 2016