Kasyna oszustwa i szwindle

97883-242-0621-6
kasyno, oszustwo
biznes, finanse
blaszanyzegarek

„Niniejsza książka stanowi sumę doświadczeń zgromadzonych podczas długoletniej pracy na rzecz ochrony i zabezpieczania kasyn przed oszustwami i kradzieżami. Mam nadzieję, że udało mi się stworzyć dokładny obraz zarówno typowych, jak i niecodziennych sytuacji, z jakimi mają do czynienia pracownicy kasyn. Dopóki przez kasyna przewijają się duże pieniądze, dopóty będą trafiać się ludzie próbujący wejść w ich posiadanie za pomocą nielegalnych metod. W sławnych kasynach zawsze przytrafiały się – i będą się przytrafiać – wielkie oszustwa. Łapanie pojedynczych oszustów i stawianie ich przed obliczem wymiaru sprawiedliwości bynajmniej nie wpływa odstraszająco na kolejne pokolenia przestępców, wyposażonych w coraz nowocześniejsze urządzenia i coraz wymyślniejsze plany. Rozmowy przeprowadzone z osobami, które dopuściły się oszustw i kradzieży w kasynach, nauczyły mnie, że większość niedoszłych złodziei jest przekonana, że uda im się uniknąć kary. Co ciekawe – przestępcy doskonale zdają sobie sprawę z obecności w kasynach kamer wideo o raz elektronicznych systemów monitorowania – a jednak niektórzy czasami po prostu wymazują ów fakt z własnej świadomości. Kolejnym problemem charakterystycznym dla kasyn jest obecność nisko opłacanych pracowników w miejscach, gdzie obraca się bardzo dużymi kwotami. Niektórzy po prostu nie są w stanie oprzeć się pokusie „poprawienia” swojej stopy życiowej. Stare porzekadło „okazja czyni złodzieja” znajduje szczególnie silne potwierdzenie w przestępstwach popełnianych na terenie kasyn”. (Ralph J. Taylor)

Bogdan | 2014-04-28
Przeczytana: 2011 rok