Teksty wywrotowe 1992-2008

978-83-915358-7-5
Teksty, wywrotowe
Inne
dona

„Teksty, zamieszczone w tej książce, określiłem w jej tytule jako wywrotowe nie dla reklamy w epoce modnego dziś oczekiwania na coraz nowe awantury. Pisałem te artykuły w ciągu ostatnich 16 lat, by sprzeciwiały się stanowisku najbardziej czasem wpływowych w państwie ludzi i ugrupowań, a i całych partii. Sprzeciwiały się zaś one i nadal się sprzeciwiają – utartym poglądom, uznanym i powszechnie akceptowanym, lub dominującym w najpoważniejszych środowiskach społecznych kraju, biznesu, prawników, ekonomistów, urbanistów czy też ludzi decydujących o administracji państwa. Wreszcie – polemizowały z wyobraźnią, która nie sięgała miary naszego czasu, bądź też przekornie zwracały honor i pamięć niedocenianym krajom i zapomnianym ludziom, których przygodom i osiągnięciom coś naprawdę jako naród i kultura europejska zawdzięczamy.” (autor)

Mateusz | 2011-05-17