W Ciemno. Zabawne Przypadki z Podróży

By the seat of my pants. Humorous Tales of Travel and Misadventure
978-83-7506-128-4
podróże, turystyka
Marta

" Dobrze wiemy, że niektóre z najzabawniejszych przygód zdarzają się w podróży. Czy chodzi o nieoczekiwaną zmianę trasy, zaskakujące zdarzenia, trudne do identyfikacji potrawy czy niezapomniane spotkania: wszystko może stać się okazją do pouczającej lekcji ale i intrygującej opowieści. Niniejszy zbiór prezentuje trzydzieści jeden historii, których akcja rozgrywa się w najróżniejszych miejscach świata, a które opowiadają o niebezpiecznych dzikich zwierzętach i wpadkach, mrożących krew w żyłach jazdach i ślubach ponad granicami kulturowymi, ekscentrycznych posiłkach i dziwnych spotkaniach. Na kartach tej książki spotykają się zarówno znani na całym świecie podróżnicy, jak i ci, którzy dopiero rozpoczynają karierę. "

Agacha | 2014-08-19
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Nie dałam rady tej książce. Właściwie szkoda mi czasu na dalsze męczenie się z nią. Tyle jest ciekawszych lektur.

Marta | 2010-07-29

Ogólnie czuje niedosyt, tylko kilka opowiadań było naprawdę ciekawych.
Jednak po ich przeczytaniu potwierdza się znane powiedzenie, że podróże kształcą, bo uczą dystansu do świata i siebie. W podróży tak, jak w życiu - może zdarzyć się absolutnie wszystko.

Kasia | 2015-06-12
Przeczytana: 02 czerwca 2015

Książka wydawała się fajna, po przeczytaniu opisu. Pierwsza historia bardzo mnie rozbawiła i nie mogłam się doczekać aż przeczytam kolejne, jednak bardzo się rozczarowałam. Jedno z końcowych opowiadań było całkiem ciekawe, ale ogólnie szkoda czasu na tą książke.

8KR | 2015-10-16
Przeczytana: 16 października 2015

W wolnej chwili przeczytałam książkę pt. "W ciemno. Zabawne przypadki z podróży" pod redakcją Dona George'a. Książka jest zbiorem niesamowitych opowieści, które przydarzyły się podróżnikom. Ich autorami są osoby pochodzące z różnych stron świata. Historie przez nich opisane zdarzyły się naprawdę.

Przeszło Wam kiedyś przez myśl, że:
- koło namiotu, w którym smacznie sobie śpicie może przechodzić lew?
- dzieci w Afryce na widok białoskórego człowieka popadają w zdumienie?
- drzwi do toalety mogą nie mieć klamek?
- ośmiornica może smakować wyśmienicie?
- wspaniale było by zobaczyć wschód słońca ze szczytu góry Fidżi?
-są na świecie miejsca, gdzie nie kursują autobusy albo przyjeżdżają raz na tydzień?

Jeśli nigdy nie zastanawialiście się nad powyższymi pytaniami to gorąco zachęcam do przeczytania "W ciemno. Zabawne przypadki z podróży".

W książce można poznać zwyczaje panujące w Afryce i w Azji. Dzięki tym historiom można dostrzec różnice kulturowe między ludźmi z różnych części...

vobi | 2011-11-27

Przeczytalam ksiazke. Ocenilam jako dobra. Potem przeczytalam wczesniejsze opinie i .... Moze i ksiazka nie spowodowala u mnie spazmow smiechu, ledwie usmiech lub chichot. Moze przecietnemu zwiedzaczowi zdarzaja sie ciekawsze i zabawniejsze przypadki w podrozy, ale.... ale trzeba jeszcze umiec je opisac. A to juz nie kazdy potrafi :D :D :D

wirydiana | 2011-09-04
Przeczytana: 28 sierpnia 2011

Każdy kto choć trochę podróżował po świecie wie, że w odkrywaniu nowych miejsc najfajniejsze jest to co nieznane i nieprzewidywalne. Sztywne trzymanie się planu podróży odbiera jej posmak przygody, a staje się tylko odfajkowaniem kolejnych miejsc z listy. A ponieważ nie można przygotować się na wszelkie okoliczności czasami zdarzają się różnego rodzaju wpadki i nieoczekiwane zdarzenia. Właśnie o takich nieoczekiwanych okolicznościach opowiadają kolejni współautorzy książki. Okazuje się, że aby przeżyć zabawną przygodę nie trzeba wyruszać na kraj świata. Wystarczy np: wejść do biblioteki. Tak, tak, to szacowne miejsce może nam dostarczyć zdarzeń mrożących krew w żyłach. Musi być to jednak biblioteka w nudnej i cichej Holandii. I już. Mamy przygodę. Nawet podczas kupowania butów można się świetnie bawić. Pod warunkiem, że kupujemy buty kowbojskie a sklep usytuowany jest Austin. O bardziej oddalonych miejscach już nawet nie wspomnę. Im dalej tym ciekawiej i zabawniej. Choć nie...

Matacz | 2011-08-29
Przeczytana: 2010 rok

Po przeczytaniu opisu pomyślałem: "pewnie świetna książka, warto kupić i przeczytać". Otóż nie warto. Przynajmniej nie warto kupować. Jeżeli ma się taką szansę to można przeczytać, ale nie trzeba :P
Jeżeli przypadki opisane w tej książce są zabawne to ja jestem aniołem. Często w moich własnych wojażach po świecie zdarzały mi się o wiele bardziej zabawne historie. Książka raczej słaba.

anevita | 2012-05-13
Przeczytana: 2011 rok

Gdyby nie to że zakupiłam książkę w promocji,to chyba byłabym zła że wydałam pieniądze.Jak to w opowiadaniach,jedne mi bardziej przypadły do gustu ,inne wcale.Ogólnie książka mnie rozczarowała.

letologika | 2012-12-08

W Empiku przeczytałam pierwsze 2 historie - genialne ! Śmiałam się na głos ;D Mam ochotę pochłonąć tę książkę na 1 posiedzeniu i opowiadać dalej jako pouczające anegdotki ;)

USAGI | 2013-01-26

Zabawne historie i przeżycia z podróży różnych osób. Interesująca książka zarówno dla osób jeżdżących po świecie jak i dla tych mniej mobilnych ;)