83-7180-660-4
Poezja, aforyzm
poezja
dona

Miłość podczas wojny ma śmierć w tle i, paradoksalnie, właśnie śmierć nadaje miłości najwyższą wartość. Ten nowy wybór poezji Baczyńskiego został ułożony w taki sposób, aby wiersze opowiadały historię legendarnej miłości Krzysztofa i Barbary Baczyńskich. Poprzez szkło powiększające poezji oglądamy i przeżywamy wielkie uczucie - od pierwszego oczarowania aż do rozpaczliwego wyboru pomiędzy miłością i śmiercią.

adrdr | 2013-08-21

W tomiku "Pół mnie a pół Bogu", będącym lirycznym zapisem ewoluujących uczuć Baczyńskiego do ukochanej Barbary, za każdym razem dostrzegam tak mocną intymną więź, że czuję się nieproszonym gościem. Mimo to, a może właśnie dlatego?, pozostaję kolejnym "intruzem" zafascynowanych twórczością poety-powstańca, powracającym doń wielokrotnie, w szczęściu i w chorobie.

kataszaone | 2011-03-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane