Nowa poetyka (Poetria nova)

Wydawnictwo: Instytut Badań Literackich PAN
biznes, finanse

Przekład Nowej poetyki Dodfryda z Vinsauf, (XII/XIII w.) jednego z najsłynniejszych w średniowiecznej Europie łacińskiej teoretyków poezji, głównego kodyfikatora estetyki trudnej ozdobności (ornatus difficilis), inauguruje serię wydawniczą Instytutu Badań Literackich PAN poświęconą spolszczonym wersjom dzieł łacińskich w dowodny sposób kształtujących świadomość elit intelektualnych w Polsce przed przełomem humanistycznym.

WhatSheSaid | 2017-10-30
Janesky | 2013-09-10