Java. Podstawy. Wydanie VIII

Tłumaczenie: Łukasz Piwko
Wydawnictwo: Helion
Core Java(TM), Volume I--Fundamentals (8th Edition)
978-83-246-1478-3
Tobiasz

Język programowania Java został stworzony i jest rozwijany przez firmę Sun Microsystems. Możliwość zastosowania go na różnych platformach została doceniona przez wielu programistów na świecie. Jednak nie jest to jedyna mocna strona Javy. Warto tu wskazać również jej silne ukierunkowanie na obiektowość, obsługę programowania rozproszonego, mechanizm automatycznego oczyszczania pamięci (ang. garbage collection). Dzięki swoim atutom, dobrej dokumentacji i licznych publikacjom Java jest dziś wiodącym rozwiązaniem na rynku języków programowania.

Książka "Java. Podstawy. Wydanie VIII" została zaktualizowana o wszystkie te elementy, które pojawiły się w wersji szóstej platformy Java Standard Edition. Tom pierwszy -- "Podstawy" -- zawiera wprowadzenie do języka programowania Java. Autorzy książki przedstawią tu założenia przyjęte przez firmę Sun przy tworzeniu tej platformy. Dowiesz się, jakie prawa rządzą programowaniem obiektowym oraz jak wykorzystać interfejsy i obsługę wyjątków. Dodatkowo będziesz mieć możliwość zapoznania się z elementami projektowania i tworzenia interfejsu użytkownika. W ostatnim rozdziale autorzy omówią wielowątkowość oraz sposób zastosowania tego typu rozwiązań w codziennej pracy programisty języka Java.

Tobiasz | 2010-07-04
Przeczytana: 20 czerwca 2010

Autorzy w sposób bardzo przystępny i zrozumiały, a zarazem profesjonalny tłumaczą na czym polega programowanie obiektowe w Javie. Bardzo pomocne okazują się listingi CAŁYCH gotowych programów, dzięki czemu nauka teoretyczna idzie w parze z praktyką. W porównaniu z Thinking in java (której przeczytałem około 400 stron) prezentuje całkiem inne podejście do poruszanego zagadnienia. Osobiście uważam, że wyszło to książce na duży plus. Polecam każdemu. Najlepsza książka do nauki Javy jaką przeczytałem.

Dawid | 2014-05-16
Na półkach: Przeczytane, Programowanie
Przeczytana: luty 2014

Jest to druga książka o podstawach Javy, którą przeczytałem. Autorzy poruszają wszystkie istotne tematy, z którymi każdy chcący poznać ten język powinien się zapoznać. Wyjątkiem może być tematyka związana ze Swingiem i aplikacjami graficznymi. Nie każdemu może to podejść, zwłaszcza jeśli ukierunkujemy się na aplikacje webowe czy zorientowane usługowo.

Piotrek | 2012-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2012

Nie wiem jak to jest. 6 lat informatyki i ta książka nadal mi bardziej pasuje niż "Thinking in Java". Całkiem sensownie napisana, sporo przykładów w postaci kodów, po każdym rozdziale objaśnienia klas i metod. Ja polecam.

Mega | 2013-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2013

Bardzo dobra książka dla osób które zaczynają programowanie w języku Java. Napisana przystępnym językiem w przeciwieństwie do ciężkiego "Thinking in Java". Dodatkowo na plus należy zaliczyć fakt, że osoba która wcześniej poznała c++, bardzo szybko powinna się przestawić dzięki przedstawieniu różnic względem tego języka.

Bartłomiej | 2015-01-06

Dla osób totalnie podstawowych jest OK. Polecam