Poległym chwała, wolność żywym. Oddziały walczącej Warszawy

83-60142-30-0
powstanie, warszawskie, wojna, Warszawa
historia
Nibi

Celem niniejszej książki jest przypomnienie odznak oddziałów walczącej Warszawy. Daj to zarazem okazję do powrotu pamięcią do najważniejszych faktów z historii poszczególnym formacji Powstania Warszawskiego.

dorota89 | 2012-02-23

Na początku przyznam, że ciężko spisać mi wrażenia po tej lekturze; są jak najbardziej pozytywne.

Książka w sposób dla mnie wartościowy przybliżyła kolejny kawałek historii o Powstaniu Warszawskim.
Tyle ludzi, niepewności, walki, trudnych chwil-dla osiągnięcia wspólnego celu.

Wielki podziw za odwagę dla tych ludzi.
Na pewno nie żałuję, że sięgnęłam po tą książkę-poznałam nieznane mi wcześniej w takim zakresie fakty.

Ci ludzie wiedzieli co to naprawdę znaczy Bóg, honor, Ojczyzna-to nie było dla nich sloganem. Wielu z nich zapłaciło najwyższą cenę w ich obronie.

Nigdzie wcześniej nie widziałam rysunków odznak z tych czasów.

Brakowało mi konkretniejszego wstępu.
Szkoda, że czas już rozstać się z tą książką
Wiem, że na pewno do tej pozycji wrócę.
Tymczasem wędruje ona do grona wśród moich ulubionych pozycji.

nauznyka | 2011-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2011

Książka krótka, ale treściwa. Uzupełnia wiedzę która często pomijana jest przy wielkich opisach wydarzeń. Ciekawa publikacja warta uwagi. Nie tylko dla pasjonatów.
Jedyny minus - treść jest przedstawiona praktycznie w formie wyliczanki i brak sensownego wstępu (bo to co jest z tyłu okładki nie jest wstępem w normalnym tego słowa znaczeniu) jednak myślę że, ten fakt nie umniejsza znaczenia tej publikacji.

Nibi | 2010-07-03
Na półkach: Na moim regale, Przeczytane

bardzo dobry punkt wyjścia do studiowania dziejów oddziałów powstańczych Warszawy. oprócz symbolu jednostki także krótki zarys historyczny. polecam.

jkoza | 2014-12-27
vinylman | 2016-03-05