Poległym chwała, wolność żywym. Oddziały walczącej Warszawy

Okładka książki Poległym chwała, wolność żywym. Oddziały walczącej Warszawy Katarzyna Utracka
Okładka książki Poległym chwała, wolność żywym. Oddziały walczącej Warszawy
Katarzyna Utracka Wydawnictwo: Muzeum Powstania Warszawskiego historia
historia
Muzeum Powstania Warszawskiego
2005-01-01
2005-01-01
83-60142-30-0
powstanie warszawskie wojna Warszawa

Okładka książki Chcieliśmy być wolni. Powstanie Warszawskie 1944 Rafał Brodacki, Paweł Brudek, Paweł Ukielski, Katarzyna Utracka, Michał Tomasz Wójciuk, Andrzej Zawistowski
Chcieliśmy być... Rafał Brodacki, Paw...

Na początku przyznam, że ciężko spisać mi wrażenia po tej lekturze; są jak najbardziej pozytywne.

Książka w sposób dla mnie wartościowy przybliżyła kolejny kawałek historii o Powstaniu Warszawskim.
Tyle ludzi, niepewności, walki, trudnych chwil-dla osiągnięcia wspólnego celu.

Wielki podziw za odwagę dla tych ludzi.
Na pewno nie żałuję, że sięgnęłam po tą książkę-poznałam nieznane mi wcześniej w takim zakresie fakty.

Ci ludzie wiedzieli co to naprawdę znaczy Bóg, honor, Ojczyzna-to nie było dla nich sloganem. Wielu z nich zapłaciło najwyższą cenę w ich obronie.

Nigdzie wcześniej nie widziałam rysunków odznak z tych czasów.

Brakowało mi konkretniejszego wstępu.
Szkoda, że czas już rozstać się z tą książką
Wiem, że na pewno do tej pozycji wrócę.
Tymczasem wędruje ona do grona wśród moich ulubionych pozycji.

Tyle ludzi, niepewności, walki, trudnych chwil-dla osiągnięcia wspólnego celu.

Wielki podziw za odwagę dla tych ludzi.
Na pewno nie żałuję, że sięgnęłam po tą książkę-poznałam...

Książka krótka, ale treściwa. Uzupełnia wiedzę która często pomijana jest przy wielkich opisach wydarzeń. Ciekawa publikacja warta uwagi. Nie tylko dla pasjonatów.
Jedyny minus - treść jest przedstawiona praktycznie w formie wyliczanki i brak sensownego wstępu (bo to co jest z tyłu okładki nie jest wstępem w normalnym tego słowa znaczeniu) jednak myślę że, ten fakt nie umniejsza znaczenia tej publikacji.

bardzo dobry punkt wyjścia do studiowania dziejów oddziałów powstańczych Warszawy. oprócz symbolu jednostki także krótki zarys historyczny. polecam.

• Historyczne
  • Na moim regale
  • 2012(52 książki)
  • Najciekawsze okładki
  • Powstanie Warszawskie

Dodaj cytat z książki Poległym chwała, wolność żywym. Oddziały walczącej Warszawy