Naruto tom 15 - O Naruto sztuce ninjutsu!

Tłumaczenie: Rafał Rzepka
Seria: Naruto
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
-ナルト-
manga, japońskie, shounen
komiksy
Nemosja

Oj, niełatwo jest zostać ninją... Przed młodymi adeptami sztuki shinobi lata nauki, egzaminy, testy, słowem - wiele żmudnej i ciężkiej pracy. Tymczasem Naruto, wykazujący nadmiar energii życiowej młodzieniec z wioski Konoha Gakure, chciałby już teraz, natychmiast zabrać się do wykonywania śmiertelnie niebezpiecznych zadań. Przecież czekają na niego niezliczone walki (z których, oczywiście, wyjdzie zwycięsko), niesamowite przygody...! A tak w ogóle, to Naruto kiedyś zostanie Hokage, Wielkim Mistrzem shinobi, i wtedy dopiero wszystkim pokaże! Tymczasem jednak na jednym z egzaminów pokazać powinien podstawowe techniki shinobi. Niestety, będąc chłopcem raczej odpornym na edukację, technik tych nie zdążył sobie do tej pory przyswoić w stopniu pozwalającym na dostanie się do następnej klasy. Wszystko już wskazywało na to, że po raz kolejny przyjdzie Naruto powtarzać rok i znosić te same nudy, w tym momencie jednak wynika zamieszanie związane z pewnym tajemniczym zwojem... Los daje Naruto szansę udowodnienia, że stać go na więcej niż przypuszczają wykładowcy, ba - więcej nawet, niż sam by kiedykolwiek przypuszczał. Jego przeszłość kryje bowiem pewną mroczną tajemnicę... Jest to jedna z tych mang, które określić można krótko i dosadnie trzyliterowym słowem - hit. Porównywana do legendarnego "Dragon Balla" seria podbiła serca czytelników na całym świecie. Oparte na niej anime również cieszy się sporą oglądalnością. Boom na przygody wyszczekanego adepta sztuki shinobi potrwa jeszcze chyba długo, wciąż bowiem ukazują się kolejne odcinki historii, która, choć długa, nadal trzyma w napięciu. Słowem, seria ma w sobie to coś, co sprawia, że każdego kolejnego tomu wyczekuje się z niecierpliwością. Uwaga - nie tylko dla chłopców! Przecież istnieją także kobiety ninja. Sakura przykładem.

źródło opisu: www.jpf.com.pl

źródło okładki: www.jpf.com.pl

Hari_Seldon | 2016-07-07
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 07 lipca 2016

Ten tom to właściwie wyłącznie walka Naruto i Sasuke z Gaarą. Nie jest to jednak wcale bezmyślne mordobicie – obaj protagoniści w czasie walki muszą wykazać się sprytem, a nawet zastanowić się nad samymi sobą. Pomimo tego, że sytuacja jest bardzo dramatyczna, to znalazło się trochę miejsca na humor – szczególnie zabawny i jednocześnie chyba najbardziej efektowny jest tytułowy rozdział. Świetny jest także ostatni rozdział, który nie wiem czy świadomie nawiązuje do „Godzilli”. Dowiadujemy się przy okazji trochę więcej o dzieciństwie Gaary – pozwala nam to zrozumieć czemu stał się takim ponurakiem. Osobiście przeszkadzała mi jedynie obecność postaci, które nic nie wnosiły do fabuły, a jedynie stały i wszystkiemu się dziwiły. Rysunki świetnie oddają dynamiczną akcję, a przemieniony Gaara wygląda naprawdę przerażająco. Znowu nic tylko polecać.

Damian | 2015-02-01

Każdy kolejny tom powoduje, że coraz bardziej dostrzegam złożoność świata stworzonego przez Kishimoto. Zdecydowanie podoba mi się sposób w jaki rozwija się akcja.

Aiwlys | 2013-01-06
Na półkach: Przeczytane, Na półce, Mangi
Przeczytana: 2008 rok

Ten tom akurat bardzo lubię za retrospekcje z życia Gaary i niesamowitą walkę z Naruto. Nie da się nudzić.

Monika Remiszewska | 2011-08-13
Przeczytana: 19 kwietnia 2008

Wspaniała manga. Nic dodać, nic ująć.

Matsuu | 2011-07-06
Przeczytana: 2009 rok