Naruto tom 7 - Właściwie wybrana droga

-ナルト-
manga, japońskie, shounen
komiksy
Nemosja

Oj, niełatwo jest zostać ninją... Przed młodymi adeptami sztuki shinobi lata nauki, egzaminy, testy, słowem - wiele żmudnej i ciężkiej pracy. Tymczasem Naruto, wykazujący nadmiar energii życiowej młodzieniec z wioski Konoha Gakure, chciałby już teraz, natychmiast zabrać się do wykonywania śmiertelnie niebezpiecznych zadań. Przecież czekają na niego niezliczone walki (z których, oczywiście, wyjdzie zwycięsko), niesamowite przygody...! A tak w ogóle, to Naruto kiedyś zostanie Hokage, Wielkim Mistrzem shinobi, i wtedy dopiero wszystkim pokaże! Tymczasem jednak na jednym z egzaminów pokazać powinien podstawowe techniki shinobi. Niestety, będąc chłopcem raczej odpornym na edukację, technik tych nie zdążył sobie do tej pory przyswoić w stopniu pozwalającym na dostanie się do następnej klasy. Wszystko już wskazywało na to, że po raz kolejny przyjdzie Naruto powtarzać rok i znosić te same nudy, w tym momencie jednak wynika zamieszanie związane z pewnym tajemniczym zwojem... Los daje Naruto szansę udowodnienia, że stać go na więcej niż przypuszczają wykładowcy, ba - więcej nawet, niż sam by kiedykolwiek przypuszczał. Jego przeszłość kryje bowiem pewną mroczną tajemnicę... Jest to jedna z tych mang, które określić można krótko i dosadnie trzyliterowym słowem - hit. Porównywana do legendarnego "Dragon Balla" seria podbiła serca czytelników na całym świecie. Oparte na niej anime również cieszy się sporą oglądalnością. Boom na przygody wyszczekanego adepta sztuki shinobi potrwa jeszcze chyba długo, wciąż bowiem ukazują się kolejne odcinki historii, która, choć długa, nadal trzyma w napięciu. Słowem, seria ma w sobie to coś, co sprawia, że każdego kolejnego tomu wyczekuje się z niecierpliwością. Uwaga - nie tylko dla chłopców! Przecież istnieją także kobiety ninja. Sakura przykładem.

źródło opisu: www.jpf.com.pl

źródło okładki: www.jpf.com.pl

Hari_Seldon | 2015-07-09
Przeczytana: 27 czerwca 2015

Kontynuacja drugiego etapu egzaminu. Tym razem akcja nie skupia się wyłącznie na losach głównej trójki, ale także na innych bohaterach. Zostają zastosowane retrospekcje pokazujące co w danym czasie robiły inne postacie – z jednej strony sztucznie przedłuża tom, ale z drugiej służy to przedstawieniu bohaterów i ich umiejętności. Także wątek nowego przeciwnika został dobrze poprowadzony – wprawdzie czytelnik nie dowiaduje się o nim nic nowego, ale za to związane z nim wydarzenia są naprawdę zaskakujące. Właściwie jedynym minusem jest to, że tom kończy się w najciekawszym momencie. Porządna rozrywka.

Alderamin | 2018-07-29
Na półkach: 2018, Przeczytane, Komiksy

Jeśli nie polubiliście do tej pory Sasuke, to już go nigdy nie polubicie. To właśnie od tego tomu staje się skończonym gnojem. Do tego irytującym. Widzę, że autor próbował. Ale jak już wspomniałam, Kishimoto nie umie w pierwszy plan.

Za to strasznie podoba mi się gęstniejąca atmosfera i śliska obecność Orochimaru tam, gdzieś z tyłu. W ogóle strasznie śliski z niego sukinsyn. Taka ścisła czołówka śliskich sukinsynów ever. Strasznie dobry antagonista.

książek: 2014
Aiwlys | 2013-01-06
Na półkach: Przeczytane, Na półce, Mangi
Przeczytana: 2007 rok

Przygody w lesie zawsze były ciekawe i trzymające w napięciu. No i oczywiście pojawienie się czarnego charakteru.

Monika Remiszewska | 2011-08-13
Przeczytana: 13 czerwca 2010

Wspaniała manga. Nic dodać, nic ująć.

Damian | 2015-02-01

Początki Naruto rozkręcają się powoli jednak zdecydowanie seria powinna spodobać się każdemu kto kochał Dragon Ball.

Wikku | 2018-10-22
Na półkach: Mangi, Przeczytane