Fullmetal Alchemist t. 2

Tłumaczenie: Paweł Dybała
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fullmetal Alchemist". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Hagane no Renkinjutsushi
83-7471-057-8
manga, FMA, Edward Elric, alchemia
komiksy
Oceansoul

Dwaj bracia, Edward i Alphonse Elric, za pomocą tajemnej sztuki alchemii podejmują rozpaczliwą próbę przywrócenia życia zmarłej matce. Niestety, transmutacja kończy się niepowodzeniem. Ostatkiem sił Edwardowi udaje się przywołać z zaświatów duszę Alphonsa i zamknąć ją w metalowej zbroi, jednak cena, jaką musiał za to zapłacić, jest wysoka – Edward musi poświęcić w zamian swoją prawą rękę. Bracia składają przysięgę, że pewnego dnia odzyskają wszystko to, co utracili...

źródło okładki: http://www.jpf.com.pl/

Energia | 2016-03-17
Przeczytana: 17 marca 2016
lullaby96 | 2014-10-14
Przeczytana: 14 października 2014

Nie przepadałam nigdy za Shou Tuckerem. Epizod związany z jego osobą zawsze był dla mnie wstrętny i przykry. Przykry ze względu na Alexandra i Ninę. Wstrętny ze względu sposób stworzenia chimery.
Jak zawsze jednak śmieszyły mnie sytuacje związane z Royem Mustangiem i jego podwładnymi. Mimo bitwy Arakawa zachowuje dystans i umie rozśmieszyć czytelnika. Świetnym przykładem jest sam Roy, który podczas deszczu jest do niczego nie zdatny.
Edward jak zawsze chce znaleźć złoty środek na to, by chronić wszystkich, ale i tak dobrze wie, że jest to niemożliwe. Najbardziej mnie teraz boli moment sięgnięcia po kolejne tomy. Powodem jest znajomość fabuły. Wyniki badań doktora Marcoh napełniają taką nadzieją braci Erlic, że aż miło. Jednak boli mnie nadhcodzące rozczarowanie.

Zielony | 2015-09-20
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 20 września 2015

Hiromu Arakawa nabiera rozpędu w drugiem tomie "Fullmetal Alchemist". Bracia Edward i Alphonse nie przestają poszukiwać sposobu na odzyskanie swoich dawnych postaci. Trafiają do Shosu Tuckera i z ta postacią wiąże się jedna z najbardziej poruszających historii, jakie dane mi było czytać w mangach (choć od razu muszę przyznać, że wiele ich w życiu jeszcze nie przerobiłem ;P). Jeśli historia przedstawiona za pomocą za pomocą obrazków potrafi poruszyć takiego zimnego drania jak ja - to musi być dobra ;P.

Jednak nie samym pierwszym rozdziałem człowiek żyje. Dalej też jest ciekawie. Miesza pojawienie się Człowieka z Blizną, a sam pojedynek z tą postacią przedstawiony jest niezwykle ciekawie. Fabuła, mimo, że nadal podzielona na krótsze części bardziej się z sobą wiąże, niż miało to miejsce w tomie 1. A najważniejsze jest to, że całość wciąga jak bagno. Ponowie autorka zaplusowała u mnie faktem, że nie przekłada obrazków nad historię. Znam mangi, w których rzeczony pojedynek trwałby...

Kirki | 2015-04-08
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

W końcu się dowiedziałam jak naprawdę potoczyła się ta akcja z Niną i Tuckerem...
Ten tom jest tak samo ciekawy jak inne, które już przeczytałam :)
Polecam dla tych, którzy oglądali anime i są ciekawi akcji z mangi, które nie wydarzyły się w dwóch seriach (albo wydarzyły, lecz pod trochę inną postacią).

Anka | 2011-06-22
Przeczytana: 21 czerwca 2011

Lepsza od pierwszej części.

Aleksandra | 2013-11-02

Uważam, że jest to jedna z lepiej dopracowanych mang fantasy. Postacie może i są przewidywalne, ale w tym wszystkim zabawne i łatwo się z nimi utożsamić.
Zdaje mi się, że ta manga spełnia wszystkie wymogi gatunku i to w pięknym stylu.

Kyou | 2013-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2013

Naprawdę dużo czasu zajęło mi przeczytanie tego krótkiego tomiku.

EmilyStrange | 2012-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2012

Jestem zachwycona xD Muszę zabrać się jak najszybciej za oglądanie anime, a tym czasem ten tom jest jeszcze lepszy niż pierwszy.

Aiwlys | 2013-01-22
Na półkach: Przeczytane, Na półce, Mangi
Przeczytana: 2007 rok

Tom równie dobry oraz wciągający jak jego poprzednik.

| 2012-02-23
Przeczytana: 14 lutego 2012