Panie, naucz nas modlić się. Praktyczny przewodnik po modlitwie.

Wydawnictwo: eSPe
83-89645-62-9
modlitwa, wiara, chrześcijaństwo
religia
emm

Dialog z Bogiem wprowadza w nieznane, wyciąga na pustynię. Dialog z Bogiem jest wymagający. Chcesz zbliżyć się do Boga? Wiedz, skazujesz się na przeżycie pustyni! Nie pustyni jakiegoś nieokreślonego osamotnienia czy niesamowitych prób, ale pustyni oczekiwania. Pustynia chrześcijańska jest pustynią oczekiwania (...) Tam właśnie Bóg przemówi do Ciebie, przemówi do Twojego serca; tam się Tobie ukaże".

Autor – benedyktyn z Opactwa w Tyńcu pod Krakowem – omawia podstawowe problemy, z jakimi spotykamy się na modlitwie i daje wskazówki, jak sobie z nimi radzić.

nasti | 2010-12-22
Przeczytana: styczeń 2012