Książeczka zdrowia copywritera

Wydawnictwo: Helion
biznes, finanse

Do kogo adresowana jest ta książka? Zarówno doświadczeni pracownicy agencji reklamowych, jak i nowicjusze znajdą w niej coś dla siebie...

sinnerinc | 2014-06-27
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Mała książeczka, którą bardzo szybko i całkiem przyjemnie się czyta. Generalnie specjalnie nic nowego lub zaskakującego w niej nie ma, jednakże język jest raczej łatwy w odbiorze (przynajmniej, jak sądzę, dla każdego kto zna angielski). Książeczka ze względu na rozmiar idealnie sprawdzi się w torbie czy plecaku, będąc pod ręką za każdym razem, jak będzie chwila wolnego (np. czekając na kogoś lub w przychodni).

książek: 2028
Monika | 2012-01-20
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 20 stycznia 2012

"Książeczka zdrowia copywritera" to ciekawie przedstawiona wiedza z zakresu reklamy: slogan reklamowy, zadania poszczególnych pracowników zatrudnionych w agencjach, początki w reklamie, działanie i funkcjonowanie takiej agencji i przede wszystkim praktyczne porady, dla tych, którzy chcieliby zostać copywriterami. * Wszystko to jest przedstawione w humorystyczny i prosty sposób, na przykładach z pracy samego autora, bądź osób, które zna osobiście. Bez żadnych nazwisk, czy nazw firm.

Bardzo spodobała mi się forma książki: poszczególne etapy są jasno opisane, od poszukiwań pierwszej pracy, jako nieopierzeni marzyciele i zapaleńcy, po ciężką pracę w agencji, skończywszy na utworzeniu własnej firmy zajmującej się reklamą.

Ci, którzy nie są pewni, czy mają podążać taką ścieżką kariery, może ta książka zniechęcić- jest szczera do bólu; a ci, których nie zniechęciła, znajdą potwierdzenie i przekonają się, chociaż tylko teoretyczne, jak wyglądać będzie ich przyszła praca :)

Moja ocena:...

Renata | 2014-12-07
Przeczytana: 07 listopada 2014

Każda lektura z "branżuni" mnie rozczula, ale nie każda zachwyca i rozwija. Dorobek zawodowy pana Adriana robi wrażenie, natomiast jego zdolności do tworzenia literatury zdecydowanie nie.
"Kaiążeczka zdrowia.." to wg mnie kalka stereotypów i oczywistości z życia agencji reklamowej. Chwała autorowi za to, że szybko się czyta i nie trzeba wiele czasu spędzać nad tą średniej jakości pozycją.

qvciorka | 2016-11-13
ney | 2016-08-07